didactiek les 5

Les en leiding geven theorie

1 / 23
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 1

This lesson contains 23 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Les en leiding geven theorie

Slide 1 - Slide

Wat gaan we vandaag behandelen?

  •  Doelstellingen
  • Doelstelling in het didactisch model
  • Soorten doelstellingen
  • Formuleren van kortetermijndoelstellingen 

Slide 2 - Slide

Wat zijn doelstellingen?

Slide 3 - Mind map

Doelstelling
  • Doelstelling is datgene dat je wilt bereiken.
  • Lesgeven zonder doel leidt tot 'bezighouden'


  • Het begingedrag van de deelnemer (beginsituatie)
  • Het eindgedrag van de deelnemer (doelstelling)

Slide 4 - Slide

Als na een uur trainen iedereen van de groep de schoolslag beheerst, heb je dan iets bereikt?
Ja
Nee

Slide 5 - Poll

Het antwoord kan ja en nee zijn
  • Nee; iedereen beheerste voor de training al de schoolslag.
     
  • Ja; Als er daadwerkelijk verandering in gedrag heeft plaatsgevonden.

Slide 6 - Slide

Gedragsverandering
  • Motorisch gedrag
  • Cognitief gedrag
  • Sociaal-affectief gedrag 


    Belangrijk is dat je een goed beeld hebt van het begingedrag (beginsituatie) en het eindgedrag (doelstelling).



Slide 7 - Slide

De belangrijkste vraag


'Wat wil ik bereiken'


Slide 8 - Slide

Je doelstelling heeft invloed op:
  • De lesopbouw
  •  De organisatie
  • De bewegingsvorm
  • De didactische werkvormen

Door deze bewust invulling te geven, vergroot je de kans op succes, het behalen van je doelstelling.

Slide 9 - Slide

Verantwoorden

Slide 10 - Slide

Didactisch model

Slide 11 - Slide

Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie

Slide 12 - Slide

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en de inhoud van je les
A
Waar
B
Niet Waar

Slide 13 - Quiz

Wat je gaat doen en in welke volgorde, heeft te maken met:
A
Didactische werkvormen
B
de Organisatie
C
Bewegingsvormen en lesopbouw

Slide 14 - Quiz

Verantwoording
  • Geeft aan wat je wilt bereiken
  • Zet aan tot nadenken over de les
  • Gericht naar optimaal resultaat
  • Praktische invulling van de les
  • Uitleggen aan anderen waarom welke keuze gemaakt is

Slide 15 - Slide

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en inhoud van je les. 
  • Wat je gaat doen en in welke volgorde.
  • Hoe je de les gaat organiseren
  • Welke aanwijzingen je geeft en op welke manier je dit gaat doen.

Slide 16 - Slide

Je vorige doelstelling was te moeilijk, wat doe je?

Slide 17 - Open question

Je doelstelling was te makkelijk en na 10 minuten was die al behaald, wat doe je?

Slide 18 - Open question

Je doel was voor 2 sporters uit de groep te moeilijk, wat doe je?

Slide 19 - Open question

Het verband tussen doelstelling en evaluatie 
  • Na je evaluatie, stel je de doelstelling voor de volgende les bij. 
  • Doelen aanpassen = kans tot slagen vergroten .

Slide 20 - Slide

Soorten doelstellingen
  • Het gedrag dat je wilt veranderen
  • De tijd die je nodig denkt te hebben om je doelstelling te behalen.

Slide 21 - Slide

Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
sociaal-affectief gedrag
CLUKS
Klimmen
Vangen en gooien
Spelregels
Weten wat de lijnen van een veld betekenen
Hoe kan ik het beste tikken
Vergroten van zelfvertrouwen
Respect
Omgaan met elkaar

Slide 22 - Drag question

Maken opdrachten
3,4,5,6 & 7

Slide 23 - Slide