Project: onderzoek verzilting

Welkom!
Ga op je plek zitten,
pak je ipad voor,
ga naar lessonup en accepteer de uitnodiging,
wanneer de timer afloopt, is het stil!
timer
3:00
1 / 37
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 2

This lesson contains 37 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Welkom!
Ga op je plek zitten,
pak je ipad voor,
ga naar lessonup en accepteer de uitnodiging,
wanneer de timer afloopt, is het stil!
timer
3:00

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Project:
onderzoek verzilting

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesplanning 
Aanwezigheidscontrole 

Mededelingen:  

Uitleg Project: onderzoek verzilting

klassikaal oefenen met aardrijkskundige vragen

Lesdoelencheck

Vooruitblik op de volgende les

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen van deze les
  1. Welke soorten onderzoek zijn er?
  2. Wat is het verschil tussen hoofd- en deelvragen?
  3. Wat zijn aardrijkskundige vragen?
  4. Leg kort de opdracht uit

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Wat is onderzoek?

Slide 5 - Mind map

This item has no instructions

Planning voor docent 'Project onderzoek verzilting'
Week
Onderdeel
16
Ak: Raadsel van de dag en proef zoet/zout
19
Ak: Uitleg van de opdracht, groepjes maken, opdrachtgever en hoofdvraag kiezen,  takenverdeling
Skills: Pitch ivm opstart
20
Ak en Skills: Bronnen zoek en deelvragen bedenken
Skills: Gastcollege opdrachtgever
21
Ak en Skills: Deelvragen beantwoorden 
22
Ak en of Skills: Veldwerk
Ak en Skills: Deelvragen beantwoorden
23 
Ak en Skills: Deelvragen beantwoorden
Skills: Pitch ivm voortgang
24
Ak en Skills: Puntjes op de 'i' van het onderzoeksverslag en maak de presentatie
Skills: Presentatie oefenen 
25
Vrijdag 27 juni onderzoeksverslag inleveren!
27
Presenteren voor de opdrachtgever: 30 juni
Waterleerpad: 2 en 3 juli 

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Planning 'Project onderzoek verzilting'
Week
Onderdeel
16
Raadsel van de dag en proef zoet/zout
19
Uitleg van de opdracht, groepjes maken, opdrachtgever en hoofdvraag kiezen,  takenverdeling en een elevator pitch bij skills
20
Bronnen zoek en deelvragen bedenken
Gastcollege opdrachtgever
21
Deelvragen beantwoorden 
22
Veldwerk
Deelvragen beantwoorden
23 
Deelvragen beantwoorden
Elevator pitch 2 bij skills ivm voortgang
24
Puntjes op de 'i' van het onderzoeksverslag en maak de presentatie
25
Vrijdag 27 juni onderzoeksverslag inleveren!
27
Presenteren voor de opdrachtgever: 30 juni
Waterleerpad: 2 en 3 juli 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Waar is de opdracht te vinden
Via lessonup            Project: onderzoek verzilting
Hierin staat de opdracht helemaal beschreven.

Pak deze er elke keer bij en lees deze heel goed door AUB!! 

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Soorten onderzoek
Kwantitatief onderzoek probeert feiten te achterhalen, waarbij de resultaten vaak worden uitgedrukt in cijfers (door middel van enquetes bijv.)

Kwalitatief onderzoek is meer beschrijvend en richt zich op interpretaties, ervaringen en betekenis. Kwalitatieve resultaten worden meestal weergegeven in woorden.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Hoe begin je?
Stap 1: wat ga je doen?
Stap 2: hoe ga je het doen?
Stap 3: onderzoek doen!
Stap 4: presenteren
Stap 5: terugblik

Doorloop deze 5 stappen en dan mis je niks!

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Stap 1: wat ga je doen?
A. Het onderwerp is bekend! 
Tijdens aardrijkskunde en skills gaan jullie verzilting onderzoeken.

B. Je gaat in een 2/3 tal bronnen zoeken over het onderwerp! 

C. kies een opdrachtgever en hoofdvraag          
Krijg je van de docent.
Kiezen uit 2 opdrachtgevers en 4 hoofdvragen.

D. Deelvragen bedenk je wel zelf. 
Minimaal 5 en maximaal 10.
Dit zijn aardrijkskundige vragen!

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Stap 1: wat ga je doen?
A. Onderwerp en gebied is bekend! Tijdens aardrijkskunde en skills gaan jullie verzilting en verdroging onderzoeken.

B. Je gaat in een 2/3 tal bronnen zoeken over het onderwerp! 

C. kies een opdrachtgever en hoofdvraag          
krijgt van de docent: kiezen uit 2 opdrachtgevers en 4 hoofdvragen

D. Deelvragen bedenk je wel zelf. 
Minimaal 5 en maximaal 10.
Dit zijn aardrijkskundige vragen!

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Aardrijkskundige vragen
Bij het bedenken van de deelvragen moet je rekening houden dat je met aardrijkskunde bezig bent. Dat betekend dat je aardrijkskundige vragen moet stellen.

1. Beschrijvende vragen
2. Verklarende vragen
3. Waarderende vragen
4. Voorspellende vragen
5. Probleem oplossende vragen

Eis:
Voor de deelvragen moet je elke aardrijkskundige vragen gebruiken. Je mag vragen dubbel toepassen.

Aardrijkskundige vragen met voorbeelden
Deze vragen helpen de hoofdvraag te beantwoorden

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Waarom staan er veel molens op deze foto?
A
Beschrijvende
B
Verklarende
C
Waarderende
D
Probleem oplossende

Slide 14 - Quiz

This item has no instructions

Wat zie ik op deze foto?
A
Verklarende
B
Voorspellende
C
Beschrijvende
D
Waarderende

Slide 15 - Quiz

This item has no instructions

Vind jij het goed dat er minder op vakantie gegaan werd naar het buitenland door corona?
A
Waarderende
B
Probleemoplossende
C
Beschrijvende
D
Voorspellende

Slide 16 - Quiz

This item has no instructions

Gaat de zeespiegel de komende jaren stijgen?
A
Voorspellende
B
Verklarende
C
Probleemoplossende
D
Beschrijvende

Slide 17 - Quiz

This item has no instructions

Wat kan Nederland doen om minder te vervuilen?
A
Waarderende
B
Beschrijvende
C
Verklarende
D
Probleemoplossende

Slide 18 - Quiz

This item has no instructions

Hoofdvragen
Boer Jan: 
1. Wat zijn de gevolgen van verzilting voor landbouw?

2. Welke maatregelen kunnen genomen worden om verzilting te voorkomen of te verminderen?

Wetterskip Fryslan:
3. Wat gebeurt er als water zout wordt en waarom is dat een probleem voor drinkwater en de natuur?

4.  



Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Deelvragen
1. ......? 
2. ......?
3. .......?
4. ........... ?
5. ...........?

Zelfstandig formuleren: minimaal 5 - maximaal 10! 
!!Deelvraag over veldwerk!!
Een van de deelvragen moet over het veldwerk en het bezoek aan het laboratorium gaan. 

Slide 20 - Slide

Deelvragen

Stap 2: hoe ga je het doen?
A. Jullie werken 6 weken aan het onderzoek.

B. Denk goed na met wie je goed kan samenwerken. Houdt hierbij ook rekening mee wie wat goed kan.

C. Verdeel de taken onderling! 
Bijv: Wie onderzoekt welke deelvraag?
Wie zet het verslag in elkaar?
Wie maakt de presentatie?
etc.

D. Maak een planning wie, wat en wanneer iets gedaan moet worden! 
Schrijf de planning en de verdeling op!

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Elevator pitch
Tijdens het onderzoek houdt je bij skills 2x een elevator pitch = korte presentatie van een minuut.

Pitch 1: 
 Met wie je gaat samenwerken? Welke opdrachtgever en hoofdvraag jullie hebben gekozen? Wat is de planning en takenverdeling? Hebben jullie al deelvragen bedacht?

Pitch 2: 
 Wat moet er nog gebeuren aan het verslag? Zijn jullie al begonnen aan de presentatie? Hoe gaat de samenwerking tot nu toe? Krijg jullie het op tijd af?



Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Stap 3: onderzoek doen!
A. De bronnen ga je goed doorlezen! 
Wees kritisch met je bronnen, check meerdere bronnen om de betrouwbaarheid te beoordelen!

Niet alle bronnen zijn toegestaan en er mag geen plagiaat gepleegd worden.
De bronnen moet je noteren in een bronnenlijst!  



B. De informatie die jullie in de bronnen hebben gevonden beantwoorden de deelvragen.

C. Met de antwoorden van de deelvragen beantwoord jullie de hoofdvraag!


Bronnenlijst
Hoe maak je een bronnenlijst
Als je een bon gebruikt moet je op schrijven waar je het vandaan hebt: je noteert de titel, jaartal, wie het schreven heeft etc, dit noem je bronnotatie. Doe je dat niet, ben je eigenlijk aan het stelen. 
  • Boek: titel, jaartal, schrijver, pag. nummer 
  • Websites: titel, jaartal, schrijver/maker, link
  • ChatGPT: titel, jaartal, schrijver/maker, ChatGPT
Bronnen
Welke bronnen zijn toegestaan
  • Eigen kennis
  • Boeken
  • Websites
  • ChatGPT 
Voor alle bronnen geldt dat je niks letterlijk mag kopieren, dit is plagiaat!
Twijfel je of je een bepaalde bron mag gebruiken, vraag het aan de docent.

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Bezoek aan de boer
Locatie:

Afstand: 

2HA: 
2AHA: 

Doe schoenen aan die vies mogen worden en houdt rekening met het weer!

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Bezoek aan Wetterskip Fryslan
Locatie:

Afstand: 

2HA: 
2AHA: 

Doe schoenen aan die vies mogen worden en houdt rekening met het weer!

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Stap 4: presenteren
A. Je maakt van het onderzoek een verslag in Word.


B. De uitkomsten van je hoofd- en deelvragen presenteer je in een PowerPoint.


Presentatie wordt mede beoordeeld door de opdrachtgever.
Voorwaarden verslag
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Paginanummering
  • Inleiding: Waarom dit onderwerp? Welke hoofdstukken? Welke deelvragen? Verwachting antwoord hoofdvraag
  • Kern: hoofdstuk per deelvraag met een titel
  • Conclusie: antwoord op de hoofdvraag
  • Bronnenlijst
  • Terugblik

Voorwaarden presentatie
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Per deelvraag een dia
  • Conclusie: antwoord op de hoofdvraag
  • Terugblik
  • Bijpassende afbeeldingen/foto's
Tijd: 5 minuten

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Stap 5: terugblik
A. Hoe ging de samenwerking? Wie heeft wat en wanneer gedaan? Wees hierin eerlijk

B. Wat heb je geleerd van jullie onderzoek? Wat zou je nog meer willen weten?



Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Beoordeling
Tip!
Houdt het beoordelingsformulier regelmatig bij je onderzoek.

Voor beide vakken krijg je een beoordeling.

Aardrijkskunde: Op het onderzoeksverslag en presentatie krijg je beide een cijfer 
telt 4x mee!

Skills: gemiddelde van aardrijkskunde 
4 = O
6 = V
8 = G



Slide 28 - Slide

Plagiaat:
  • <30 = O
  • 30 = v
  • 20 = G
  • 20>= U
Lesdoelcheck
  1. Welke soorten onderzoek zijn er?
  2. Wat is het verschil tussen hoofd- en deelvragen?
  3. Wat zijn aardrijkskundige vragen?
  4. Leg kort de opdracht uit

Slide 29 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: groepjes maken, opdrachtgever/hoofdvraag kiezen en taken verdeling 

Wanneer: deze les!

Hulp: je groepje en de docent
              
Klaar? ga alvast bronnen zoeken

Tijd: 15 minuten daarna gaan we nabespreken


timer
15:00

Slide 30 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: bronnen zoek en deelvragen bedenken

Wanneer: deze les!

Hulp: je groepje, de lessonup en de docent
              
Klaar? ga alvast beginnen met beantwoorden van de deelvragen

Tijd: 5 minuten voor de bel


timer
40:00

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: deelvragen beantwoorden

Wanneer: deze les

Hulp: je groepje, de lessonup en de docent
              
Klaar? -

Tijd: 5 minuten voor de bel


timer
40:00

Slide 32 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: deelvragen beantwoorden

Wanneer: deze les

Hulp: je groepje, de lessonup en de docent
              
Klaar? maak alvast een begin aan het verslag

Tijd: 5 minuten voor de bel


timer
40:00

Slide 33 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: nog 1 les!

Wanneer: deze les

Hulp: je groepje, de lessonup en de docent
              
Klaar? ga starten met de volgende stap presentatie oefenen

Inleveren: 28 juni

Presenteren: in de activiteitenweek


timer
40:00

Slide 34 - Slide

This item has no instructions

Aan het werk
Wat: Laatste les!

Wanneer: deze les

Hulp: je groepje, de lessonup en de docent
              
Klaar? ga starten met de volgende stap presentatie oefenen

Inleveren: 27 juni

Presenteren: in de activiteitenweek


timer
40:00

Slide 35 - Slide

This item has no instructions

Inleveren
Verslag en presentatie af? 
Google naar magister → log in → open web app → ELO → Opdrachten →AK: Project: onderzoek verzilting 
Klik dan op inleveren → bestand toevoegen → verzenden → Klaar!

Zet jullie namen bij 'mijn uitwerking'!

Heb je alles ingeleverd? Ga dan bezig met huiswerk van een andere vak.

Slide 36 - Slide

This item has no instructions

Onderzoek presenteren!
Ga in je groepje zitten 
Presentatie klaar zetten - 5 minuten
Timer voorbij beginnen we met presenteren.
Volgorde: met de klok mee
 
timer
5:00

Slide 37 - Slide

This item has no instructions