Les 1: Verantwoordingsverslag (aangepaste versie Jantien)

 Verantwoordingsverslag
Les 1: Deel 1
1 / 28
next
Slide 1: Slide
VerzorgingMBOStudiejaar 1

This lesson contains 28 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

 Verantwoordingsverslag
Les 1: Deel 1

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Deel 1
45 minuten

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Programma
  1. AWR
  2. Verwachtingen
  3. Lesdoelen
  4. Inleiding in de module
  5. Inhoud eindopdracht van verantwoordingsverslag
  6. Stellingen
  7. Lesdoelen check

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan.



Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Verwachtingen 
  • Niet eten en drinken (uitzondering flessen) in de klas
  • Toilet? Eerst vragen
  • Telefoon weg stoppen
  • Leermiddelen in orde 
  • Beroepshouding correct
  • Feedback over de lessen is altijd welkom
--> Zonder waarschuwing wordt je eruit gestuurd! Geen gemaar, geen excuus en geen discussie...

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les:

- kan je benoemen wat de opbouw is van de module.
- Kan je onderbouwen wat men verstaat onder 'verantwoorden'.

- kan je de verschillende dimensies van positieve gezondheid benoemen.




Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Inleiding in de module
Gezondheid’ is een begrip dat je als (persoonlijk) begeleider maatschappelijke zorg geregeld tegen komt. Maar wat is ‘gezond’? Stel, je eet iedere dag groente, sport drie keer per week, rookt niet en hebt geen ernstige ziekte. Ben je dan gezond?


Wat als je daarnaast de nut van het leven niet inziet en je maar weinig vrienden hebt om wat leuks mee te doen. Hoe gezond voel je je in dat geval? Gezondheid of de gezondheidsbeleving hangt af van diverse factoren. ​​​​​​​

Deze module richt zich onder andere op de volgende thema's over gezondheid en voeding: 
  • Stoornissen in lichaamsbeleving en regulatie, 
  • Voedings- en dieetleer, 
  • Voedings- en eetstoornissen,
  • Leefstijl,
  • Preventie,
  • Voorlichting & advies en regie.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Inhoud en eindopdracht
De eindopdracht bestaat uit 4 onderdelen:
Deel 1 Groepslogboek
Deel 2 Het verantwoordingsverslag over de gekozen doelgroep
Deel 3 Leefstijlprogramma voor de gekozen doelgroep wat bestaat uit 4 producten: een bewegingsactiviteit een eetschema, een poster en een voorlichting- en adviesfilmpje.
Deel 4 Een persoonlijk reflectieverslag

Kijk op It's Learning voor de eindopdracht + rubric.
GO voor het examen
Door  module Gezondheid & voeding en de module Zelfzorg voldoende af te sluiten, krijg je een GO voor het examen:    B1-K1-W2: Ondersteunt de cliënt bij de zelfzorg.

Inleveren eindopdracht: vrijdag 30 januari 2026



Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Hoe behaal je de module?
  • Aanwezigheid en inzet  tijdens de lessen is van groot belang om de informatie mee te krijgen die je kunt gebruiken voor je eindopdracht.
    Om kennis te toetsen zal tussentijds/ aan het eind van de module een Iqualify/Boom toets worden afgenomen.

  • Inleveren van de eindopdracht - 30 januari 2026





Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Opdracht:
Zorg dat je binnen 1 minuut iets roods en groens heb 
zonder de klas te verlaten....
Klaar?
Go!!!
timer
1:00

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Stelling:

Je bent gezond als je geen ziekte, stoornis of aandoening hebt.

Slide 11 - Mind map

This item has no instructions

Stelling:

Als je een ziekte hebt, ben je ongezond.

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

Stelling:

Je kunt je ongezond voelen, ook al heb je geen aandoening.

Slide 13 - Mind map

This item has no instructions

Stelling:

Je bent zo gezond als je jezelf voelt.

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Verantwoordingsverslag 
Je onderzoekt de leefstijl met betrekking tot gezondheid van jouw gekozen doelgroep. Op deze manier krijg je meer zicht op hoe leefstijl en gezondheidsproblemen met elkaar samenhangen, waar je rekening mee moet houden als je een leefstijlprogramma ontwikkelt voor de doelgroep en op welke zes dimensies van gezondheid de aandacht ligt.

In het verantwoordingsverslag (maximaal 5 pagina’s ) werk je het volgende uit:
- Korte omschrijving over de doelgroep; wie is de doelgroep, waar vindt je de doelgroep en waarom heb je gekozen voor de doelgroep.

- De 6 dimensies van gezondheid (Lichaamsfuncties, Mentaal welbevinden, Meedoen, Zingeving, Dagelijks functioneren en Kwaliteit van leven) uitgewerkt van de gekozen doelgroep. Je denkt na hoe elke dimensie eruit ziet bij de gekozen doelgroep en verantwoord dit. Per dimensie zoek je uit welke problemen er zijn en wat er al goed gaat en/of wat opvallend is bij jouw gekozen doelgroep. Denk ook na over welke problemen de doelgroep kan hebben gericht op de gezondheid.
De 6 dimensies komen later aanbod.

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Wat is verantwoorden?

Slide 16 - Mind map

This item has no instructions

Verantwoorden
Verantwoorden = uitleggen/ verklaren en daarbij denk je specifiek na over waarom het zo is (of zo is gegaan).

Denk aan verantwoording afleggen. Op moment dat je iets hebt gedaan leg je uit wat er is gebeurd en waarom het is gebeurd etc. 



Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag
Tijdens de lessen werk je samen met je groepje aan de eindopdracht.
De docent begeleidt jullie in het proces en inhoud van de eindopdracht tijdens de lessen.

De stappen:
  1. Lees de eindopdracht (15 min);
  2. Lees de rubric ( 5 min);
  3. Lees de moduleplanning ( 10 min)

Vragen over de eindopdracht, moduleplanning of rubric?
Klaar? Download de formats van ItsLearning

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Deel 2
45 minuten

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

De 6 dimensies van een positieve gezondheid
Wat is de betekenis van de 6 dimensies van positieve gezondheid?

Lees zelfstandig en noteer voor jezelf de definitie van de 6 dimensies.
Boek mensen: Thema 5.1. 


timer
15:00

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Video

This item has no instructions

De 6 dimensies van een positieve gezondheid
Nabespreking

Zijn de 6 dimensies voor iedereen
duidelijk?

Slide 22 - Slide

Licht kort de dimensies toe. De studenten kunnen nu zelf antwoord geven.

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Nabespreking:
Welke 2 of 3 woorden waren voor jou belangrijk vandaag?
Zou je bij 1 van de woorden iets willen veranderen? Zo ja, wat zou je willen veranderen?

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag met het verantwoordingsverslag in je groepje
Je gaat op onderzoek uit naar jouw doelgroep!  
Ga na hoe je achter deze informatie kan komen.
Pak de eindopdracht erbij - deel 2. Verantwoordingsverslag.

  1. Begin met het maken van een lay-out dat voldoet aan de eisen van de eindopdracht
  2. Schrijf een korte omschrijving over de gekozen doelgroep:
Wie is de doelgroep? Waar kun je de doelgroep vinden?
Daarbij verantwoorden jullie ook waarom jullie samen de doelgroep hebben gekozen.
Werk dit uit in jullie gezamenlijke verslag.

Tip: Verdeel taken!
timer
20:00

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelcheck: Noem de 6 dimensies van de positieve gezondheid volgens de theorie uit ''Mensen''

Slide 26 - Open question

This item has no instructions

Afsluiting
BEDANKT voor je inzet, tot volgende les!


Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Afsluiting

Slide 28 - Slide

This item has no instructions