This lesson contains 18 slides, with text slides and 3 videos.
Lesson duration is: 90 min
Introduction
In vier lessen maken leerlingen hun eigen korte film. Van scenario tot filmen en montage.
Instructions
Intro
In de vier Shorts by Kids lessen maken de leerlingen een eigen korte film. Gedurende de vier lessen komen meerdere beroepen aan bod die nodig zijn om een film te maken. De leerlingen gaan bijna alle beroepen zelf uitproberen.
In deze les is het tijd voor het monteren van alle gemaakte opnamen. Daarnaast maken de leerlingen een stop-motion titelshot voor hun korte film en bereiden ze hun presentatie voor de filmvertoning voor.
Lesduur
1,5 uur
Lesdoelen
De leerling legt uit wat een editor en een animator doen binnen de film.
De leerling monteert eigen filmopnamen tot een korte film.
De leerling maakt een eigen aftiteling in stop-motion.
De leerling bereidt een presentatie voor voor bij de film-première.
Lesopzet
Introductie | 5 min.
Uitleg editor en animator | 10 min.
Uitleg presentatie | 5 min.
Montage & stop-motion | 70 min.
Afsluiting | 5 min.
Extra: Korte film kijken of Spelletje | 15 min.
Benodigdheden
Digiboard met wifi
Opgeladen iPads + opladers (1 per groepje)
Knutselspullen voor de stop-motion opnames
Handouts aandachtspunten montage (1 per groepje)
Overige voorbereidingen
Zorg dat elk groepje weer dezelfde iPad heeft als de vorige les.
Check of op elke iPad de apps iMovie en Stop Motion Studio staan.
Sommige scholen in het Shorts by Kids traject gaan hun films uiteindelijk in een filmtheater in de buurt zien. Check vooraf of dat zo is. Zo niet, dan moet er een presentatiemoment van de films in deze les worden ingepast.
Achteraf! : Zorg dat de films op de Cinekid iPad/computer komen te staan zodat je zelf nog een paar laatste aanpassingen kan maken, mocht dat nodig zijn. Belangrijke note: ze moeten helemaal geluidsaf zijn, aangezien ze in het theater vertoond worden. Check dus grondig of er nergens een zwart beeld tussen zit en of het goed doorloopt en het geluid goed te horen is (soms staat het zo zacht, dan kun je niet goed horen wat ze zeggen).
Voor als er tijd over is staat op de laatste slide nog een korte film om te bekijken.
Praktische informatie
In het beeld staat af en toe een vraagteken of een ander icoontje. Dat zijn altijd vragen, uitleg of een opdracht voor de klas. Als je er op klikt wordt de vraag zichtbaar.
Bij elke slide staan in de notities instructies voor het geven van de les en extra uitleg bij elke slide.
Ook kun je hier de antwoorden vinden die horen bij het vraagteken op de slide.
Staat er 'eigen antwoord' dan is de vraag en open vraag en is er geen goed of fout antwoord.
Let op
Als je de les aan het geven bent en de notities aanklikt, kunnen de leerlingen die ook zien. Het is daarom handig als je de les eerst uitprint, dan heb je alle notities bij de hand.
Worksheets
Items in this lesson
Filmmaken les 4
Slide 1 - Slide
Welkom bij de (vernieuwde) Shorts bij Kids lessen!
Voor je de les begint, zorg dat 'devices in de klas' niet is aangevinkt.
Introductie
5
Filmberoep: Foley artist
10
Filmberoep: Editor
15
Afsluiting
10
Zelf doen: Editen en foley
50
Slide 2 - Slide
Vandaag gaan we doen:
5 min - Introductie
15 min - Filmberoep Editor
10 min - Foley artist
50 min - Zelf doen: Editen en foley.
10 min - Aflsuiting
Extra aanduidingen - Wat zijn problmen die jij hebt?
VANDAAG
!
1
2
3
Film beroepen:
editor en foley artist.
Leren editen in CapCut en foley opnemen.
Zelf editen en/of foley opnemen.
Slide 3 - Slide
Vandaag gaan we:
Leren over de film beroepen in de post productie: editor en foley artist.
Daarna gaan we ook leren hoe je zelf kan editen in Capcut en foley opneemt op de chromebook.
Vervolgens gaan we de film monteren en geluid opnemen!
Filmberoep:
Video Editor
Wie weet wat een video editor is?
Kijk nu mee naar een video van editor Leda Zhang!
Slide 4 - Slide
Filmberoep:
Video Editor
Wie weet wat een video editor is?
- Eigen antwoord
Kijk nu mee naar een video van editor Leda Zhang!
Slide 5 - Video
This item has no instructions
Tips voor editen:
- Kijk alles wat je opgenomen hebt goed door.
- Kies daar uit welke beelden je wilt gebruiken.
- Ga nu je film bouwen. Scene voor scene!
- Voeg daar na pas muziek en sound effects toe.
- Wees onvoorspelbaar, dat maakt de film grappig of spannend.
- Let extra goed op het geluid, want dat is de helft van je film!
Slide 6 - Slide
Tips voor editen:
- Kijk alles wat je opgenomen hebt goed door.
- Kies daar uit welke beelden je wilt gebruiken.
- Ga nu je film bouwen. Scene voor scene!
- Voeg daar na pas muziek en sound effects toe.
- Wees onvoorspelbaar, dat maakt de film grappig of spannend.
- Let extra goed op het geluid, want dat is de helft van je film!
Wie heeft er wel eens een video ge-edit met Capcut?
Capcut is een gratis app waar je heel veel mee kan. In de volgende video worden de basics uitgelegd. Hier mee kan je eigenlijk al een hele film maken!
Editen in CapCut
Slide 7 - Slide
Wie heeft er wel eens een video ge-edit met Capcut?
- Eigen antwoord
Capcut is een gratis app waar je heel veel mee kan. In de volgende video worden de basics uitgelegd. Hier mee kan je eigenlijk al een hele film maken!
De meeste knopjes in CapCut zijn niet niet belangrijk voor jullie. Door al die knopjes kan het er allemaal best moeilijk uit zien. Maar je mag de meesten daar van dus gewoon negeren.
Als je aan het editen bent, en iets wilt uit proberen kan je natuurlijk wel kijken wat een knopje doet!
Slide 8 - Video
This item has no instructions
Filmberoep:
Foley artiest
Wie weet wat een Foley Artist is?
Kijk nu mee naar een video van foley artist Daimo DaCosta!
Slide 9 - Slide
Filmberoep: Foley artiest
Wie weet wat een Foley Artist is?
Eigen antwoord
Kijk nu mee naar een video van foley artist Daimo DaCosta!
Slide 10 - Video
This item has no instructions
Tips voor foley:
- Zorg dat het zo stil mogelijk is als je opneemt.
- Houd je microfoon zo dicht mogelijk bij het geluid.
- Gebruik je fantasie!
- Soms moet je spullen gebruiken die niet echt zijn wat je ziet in de film. Dat is juist zo leuk!
Slide 11 - Slide
Tips voor foley:
- Zorg dat het zo stil mogelijk is als je opneemt.
- Houd je microfoon zo dicht mogelijk bij het geluid.
- Gebruik je fantasie!
- Soms moet je spullen gebruiken die niet echt zijn wat je ziet in de film. Dat is juist zo leuk!
?
?
?
Welke spullen in de klas zou je kunnen gebruiken om de volgende geluiden te maken?
Wie heeft er een geluid voor hun film waar over de klas kan mee denken?
Een kist die open gaat.
1
Een wapperende vlag.
2
Iemand die haar vingers kraakt.
3
Slide 12 - Slide
Welke spullen in de klas zou je kunnen gebruiken om de volgende geluiden te maken?
Een kist die open gaat.
Een wapperende vlag.
Iemand die haar vingers kraakt.
Wie heeft er een geluid voor hun film waar over de klas kan mee denken?
Microfoon
Je kan de microfoon die in de ipad werd geplugd ook in je chromebook pluggen! Zo krijg je het beste geluid.
Zometeen gaan jullie zelf aan de slag met foley! Als jullie Chromebooks op school hebben, kan een deel van je groepje foley doen, terwijl het andere deel gaat editen.
Slide 13 - Slide
Zometeen gaan jullie zelf aan de slag met foley! Als jullie Chromebooks op school hebben, kan een deel van je groepje foley doen, terwijl het andere deel gaat editen.
Je kan de microfoon die in de ipad werd geplugd ook in je chromebook pluggen! Zo krijg je het beste geluid.
Foley op je Chromebook
In de Launcher van je chromebook selecteer je Recorder.
Druk op het rode circeltje om op te nemen.
Druk op het pauze knopje om het opnemen te pauzeren.
Druk op het stop knopje om te stoppen met opnemen en op te slaan.
Mailen naar FoleyCinekid@gmail.com
Zet je naam er bij!
Open de mail op de ipad en download het geluid!
Opnemen
Versturen
Slide 14 - Slide
Opnemen op Chromebook:
In de Launcher van je chromebook selecteer je Recorder.
Druk op het rode circeltje om op te nemen.
Druk op het pauze knopje om het opnemen te pauzeren.
Druk op het stop knopje om te stoppen met opnemen en op te slaan.
Foley versturen:
Voor het versturen van foley naar de iPads is een email adres aangemaakt:
Mailen naar foleycinekid@gmail.com
WW: CineEdu25
Verwijder de emails van jouw groep aan het einde van de les.
Aan de slag!
FoleyCinekid@gmail.com
Wachtwoord: CineEdu25
Slide 15 - Slide
Nu gaan de kids aan de slag.
Laat ze voor het einde van de les weer even centraal bij elkaar komen zodat er wat kan worden uitgelegd over de premiere!
Volgende Keer
Volgende keer gaan jullie films in premiere in de bioscoop! Kom in je coolste outfit, want een premiere is niet zomaar iets.
Je mag je ouders of verzorgers uitnodigen!
Prijzen!
Er vallen ook prijzen te winnen! Ga jij naar huis met een écht Cinekid Winnaars Certificaat?
Slide 16 - Slide
Volgende keer gaan jullie films in premiere in de bioscoop! Kom in je coolste outfit, want een premiere is niet zomaar iets.
Optioneel: vraag wie al weet wat ze aan doen:
Je mag je ouders of verzorgers uitnodigen!
Niet alle ouders zullen kunnen. Als ze andere mensen mee willen nemen moet dit in overleg met de school of de IMC Coordinator. Zolang het past in de zaal zien wij geen bezwaar!
Er vallen ook prijzen te winnen! Ga jij naar huis met een écht Cinekid Winnaars Certificaat?
Leg alvast uit dat er meerdere prijzen zijn. Uiteindelijk zal elke film een prijs winnen, allemaal in een andere categorie.
Jullie films zijn natuurlijk de hoofd act in de bioscoop. Om de dag extra speciaal te maken hebben we twee voorfilms voor jullie uitgekozen om ook te kijken in de bios: Buiten de Pistes en Snor!
Slide 17 - Slide
Jullie films zijn natuurlijk de hoofd act in de bioscoop. Om de dag extra speciaal te maken hebben we twee voorfilms voor jullie uitgekozen om ook te kijken in de bios: Buiten de Pistes en Snor!