Cultuureducatie Enschede
(Ondersteunend) lesmateriaal bij culturele educatieve Enschedese activiteiten.

De Filmfabriek, gr 5/6, les 8 Reclame - Facultatief

GROEP 5/6
LES 8: Reclame

1 / 12
volgende
Slide 1: Tekstslide
MediawijsheidBasisschoolGroep 5,6

In deze les zitten 12 slides, met tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 45 min

Introductie

Les 8 reclame Om zoveel mogelijk mensen naar de film te laten komen, moeten we reclame maken. De film kan op verschillende manieren de aandacht vragen: een mooie grote poster of flyer kan daarbij helpen! Op een poster of flyer zie je herkenbare onderdelen van de film; de personages staan erop afgebeeld of herkenbare onderdelen uit de film. De kleuren die gebruikt worden zeggen ook iets over een sfeer of emotie: is het een vrolijke of spannende film *Deze les kan ook later in de leerlijn worden gegeven. In sommige gevallen werkt dat wellicht beter aangezien je dan weet; waar gaat de film over, welke personages spelen er in mee, hoe ziet het decor of de ruimte eruit enz.

Instructies

Benodigdheden:
  • Digibord met geluid, verbonden met het internet
  • LessonUp-les ‘De Filmfabriek, gr 5/6, les 8’
  • Bijlage 8.1: Begrippenlijst reclame
  • Bijlage 8.2: Werkblad flyer (gr 5/6, les 8) één dubbelzijdige kopie per twee
  • leerlingen
  • Materialen voor het maken van de filmposter (vellen (gekleurd) A2-papier, tekengerei, evt. (gekleurd) A4-papier, etc.)

Voorbereiding: 
Bekijk de onderstaande lesbeschrijving, de bijbehorende LessonUp-les en zet deze voor aanvang van de les klaar. 
  • Bekijk bijlage 8.1 (begrippenlijst). 
  • Bedenk met welke materialen je de leerlingen de filmposter wil laten maken en leg dit klaar in de klas. 
  • Vul enkele gegevens in op bijlage 8.2 (werkblad flyer) en maak één dubbelzijdige kopie per twee leerlingen.

Leerdoel: 
Aan het einde van de les weten de leerlingen dat er films zijn die voor een bepaalde leeftijd geschikt zijn en waarom dat is. Tevens kunnen ze een bijdrage leveren aan de filmposter van hun eigen film of kunnen ze een flyer maken, met daarop kenmerkende elementen uit hun eigen film.

Werkbladen

Onderdelen in deze les

GROEP 5/6
LES 8: Reclame

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 2 - Video

Bekijk het filmpje met Rein en Nikita
Introductie
Vinden jullie dat Rein goede reclame heeft gemaakt voor de film waar hij met Nikita naar toe wil?
Introductie
Wie heeft kort geleden een film gezien en kan daar iets over vertellen? Maak de klas enthousiast! 

Slide 3 - Tekstslide

Vraag de leerlingen wat ‘reclame maken’ betekent; leg uit dat reclame ervoor moet zorgen dat mensen dingen gaan kopen of iets gaan bezoeken. Door reclame te maken voor een product/dienst krijgt het product/de dienst aandacht en wordt het hopelijk populair.

Vraag de leerlingen of ze vinden dat Rein goede reclame heeft gemaakt voor de film waar hij met Nikita naar toe wil. Waarom wel/niet? Vraag de leerlingen vervolgens wie kort geleden een film heeft gezien, en daar iets over kan vertellen. Waarom zouden de andere leerlingen ook deze film moeten gaan kijken? Geef een leerling de beurt en laat hem/haar de klas enthousiast maken voor de film. 

Bespreek na wat wel en niet werkt.
Vanaf welke leeftijd is de film geschikt? 
Films voor 12 jaar en ouder mogen vanaf 20.00 uur uitgezonden worden op tv (tot 06.00 uur).
Films voor 16 jaar en ouder mogen vanaf 22.00 uur uitgezonden worden op tv (tot 06.00 uur).
Wat betekent 'AL'? Wat voor soort films zijn dat?

Slide 4 - Tekstslide

Bekijk de Kijkwijzer-leeftijden. Vraag de leerlingen wat ‘AL’ betekent (alle leeftijden). Vraag hen wat voor soort films dit ‘keurmerk’ krijgen (bijv. komedies, familiefilms, etc.).
Vertel dat films voor 12 jaar en ouder vanaf 20.00 uur uitgezonden mogen worden op tv (tot 06.00 uur). Films voor 16 jaar en ouder mogen vanaf 22.00 uur uitgezonden worden op tv (tot 06.00 uur).
Elke film wordt 'gekeurd' door een team specialisten. Voor elke 'schadelijke' gebeurtenis die in de film voorkomt (geweld, grof taalgebruik, etc.), krijgt de film minpunten. Zo wordt bepaald voor welke leeftijd de film geschikt is. 'Kijkwijzer' adviseert niet over de kwaliteit of over de moeilijkheid van de film. 

Slide 5 - Tekstslide

Vertel de leerlingen dat elke film wordt ‘gekeurd’ door een team specialisten. Voor elke schadelijke gebeurtenis die in de film voorkomt, krijgt de film minpunten. Een schadelijke gebeurtenis kan geweld, angst, seks, grof taalgebruik, drugs en/of alcohol, of discriminatie zijn. Als een film veel minpunten heeft, is deze geschikt voor een oudere leeftijd. Geen minpunten? Dan is de film geschikt voor alle leeftijden.
Kijkwijzer adviseert niet over de kwaliteit of de moeilijkheidsgraad van de film. Ze adviseren dus alleen over de geschiktheid/schadelijkheid.
Klik op de afbeelding om in te zoomen
Leeftijd
Vanaf welke leeftijd denk je dat de film 'De Griezelbus' geschikt is? Bekijk de filmposter hiernaast en de trailer op de volgende slide.

Slide 6 - Tekstslide

Bekijk de filmposter en de trailer (een  reclamefilmpje over de film). Vraag de leerlingen voor welke leeftijd de film ‘De Griezelbus’ geschikt zou zijn. 

Welke leeftijd zouden ze op de poster zetten?

Slide 7 - Video

Bekijk voor welke leeftijd de film geschikt is volgens Kijkwijzer. Zijn de leerlingen het hiermee eens?
Klik op de afbeelding om in te zoomen
Antwoord: 
Ben je het hiermee eens? Waarom?

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Poster
Wat staat er allemaal op een filmposter?
Titel
Hoe heet de film?
Namen acteurs
Wie spelen er in de film mee?
Datum
Wanneer is de film voor het eerst te zien?
Kleur
De hele poster is vaak gevuld met kleur. 
Kern
Op de poster is duidelijk te zien over wie/wat de film gaat. 
Kijkwijzer
Pictogram voor welke leeftijd de film geschikt is.
Logo's
Logo's van bedrijven die geholpen hebben (bijv. door het geven van geld) om de film te maken. 

Slide 9 - Tekstslide

Doorloop met de klas de icoontjes op deze  slide en leg uit wat er allemaal op een filmposter te zien is. 
Filmposter maken
Maak in groepjes een filmposter voor de eigen film. 
Filmflyer maken
Maak een flyer voor de eigen film. 
Teken op de voorkant waar de film over gaat. 
Schrijg op de achterkant waar de film over gaat. 
Groot
Maak grote afbeeldingen, wat laat zien waar de film over gaat. 
Kleur
Let erop dat je het hele papier vult met kleur! 
Benodigdheden
Gebruik
  • (Gekleurde) vellen A2 of A3 papier
  • Tekengerei (potloden/stiften/wasco/verf/etc.)
  • Evt tijdschriften/plaatjes
  • Bijlage 8.2: Werkblad flyer

Slide 10 - Tekstslide

Leg de kinderen uit dat ze hun eigen poster en/of flyer gaan maken. 

Voor het maken van de flyer gebruik je de bijlage 8.2


Afsluiting
Bekijk alle filmposters en hang de posters op in de klas/rondom de school. 
Wat vond je van het maken van de filmposter? Wat is goed gegaan, en wat had beter gekund?

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Gemaakt door: 







Gefinancierd door:
Met dank aan:

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies