M&Z Week 4. (les 2) Telefoonmemo en zorg op maat

1 / 29
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 4

In deze les zitten 29 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 5 videos.

time-iconLesduur is: 138 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar
  • Welkom Klas! 
  • Ga allemaal op je plek zitten. 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Telefoonmemo en zorg op maat 

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

      Leerdoelen
Aan het einde van de les: 
  •  kun je de basis van zorg op maat toepassen in verschillende rollenspellen en praktische situaties.
  • weet je hoe je foutloos kan rekenen. 
  • Een telefoonmemo aannemen. 

Slide 4 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Omgangsvormen
Representatief 

beleefdheidsregels:
-jezelf voorstellen
-passend taalgebruik
-houding 
-geen kauwgum

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Balie medewerker
• Stelt zich representatief en klantgericht op.
• Ontvangt en begroet de klant vriendelijk.
• Voert een informatief en zakelijk gesprek.
• Stemt het taalgebruik af op de klant, met name woordkeuze, wijze van spreken en het stemgebruik.
• Neemt een telefonische mededeling aan en geeft deze via een memo door.
• Maakt een telefonische afspraak.
• Kan schriftelijk rapporteren.
• Neemt netjes afscheid.

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat kan een reden voor een bedrijf zijn om te kiezen voor het dragen van bedrijfskleding.
A
Personeel ruikt dan lekkerder.
B
Personeel is herkenbaar.
C
Personeel heeft dan zelfvertrouwen.
D
Personeel heeft dan schone kleding aan.

Slide 9 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Telefoneren
Er zijn 2 soorten gesprekken:
- Uitgaande gesprekken, deze gesprekken begin je zelf.
- Binnenkomende gesprekken, deze gesprekken neem je aan.

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Baliewerkzaamheden
Telefoneren
Twee soorten gesprekken:
  1. Uitgaand gesprek: Dit gesprek begin jezelf
  2. Binnenkomend gesprek: Dit gesprek neem je aan.

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 12 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Waarvoor gebruik je een telefoonmemo?
A
Om een totaaloverzicht van alle telefoongesprekken te maken.
B
Om alle telefoonnummers in te noteren.
C
Om aan het personeel de regels voor telefoneren duidelijk te maken.
D
Om de belangrijkste gegevens van een telefoongesprek te noteren.

Slide 13 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Welke stelling over actief luisteren is NIET juist?
A
Je let op non-verbale signalen.
B
Je maakt oogcontact.
C
Je laat je makkelijk afleiden door je omgeving.
D
Je laat de ander uitpraten.

Slide 14 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

0

Slide 15 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag
Wie?
jij 
Wat ga je doen?
oefenopdracht telefoonmemo
Hoe?

Alleen
Je bent klaar als:
Je hebt je werk gecontroleerd. 
Je hebt een groen licht van je docent gekregen  
Ben je klaar?  
Rekenopdracht 
Facet Z&W blauw KB 2025 opdracht C03
- Rollenspel voor als je er niet was bij de vorige les. 
timer
15:00

Slide 16 - Tekstslide

Ben je eerder klaar met de les, neem echt de tijd om examentraining met de leerlingen te doen of rekenen! 
      Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  •  kun je de basis van zorg op maat toepassen in verschillende rollenspellen en praktische situaties.
  • weet je hoe een rooster in te vullen.

Slide 17 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Begrippen 
  • Uitgaand gesprek Wanneer je iemand opbelt is dit een uitgaand gesprek.
  • Binnenkomend gesprek Wanneer je gebeld wordt is dit een inkomend gesprek.
  • Telefoonmemo Dit is een notitie van de belangrijke zaken tijdens een telefoongesprek.
  • Rapporteren Betekent dat je verslag uitbrengt van iets dat je mee hebt gemaakt. Je kunt dit schriftelijk of mondeling doen.
  • Objectief  feitelijk, het is wat er werkelijk gebeurt of gezegd wordt.
  • Subjectief gekleurd of beter gezegd je laat je gevoel meespelen.

Slide 18 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


Exit ticket
Wat kan je de volgende keer beter doen ? 

Slide 19 - Open vraag

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner.

Slot

Slide 20 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Waar moet je aan denken wanneer je een patiënt helpt?
Platte schoenen
Handen wassen voor en na het helpen van de patiënt
Geen sieraden
Geen kauwgom
Haren vast
Gepaste kleding

Slide 21 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Waar moet je aan denken wanneer je met een patiënt communiceert?

Begroeten
Vriendelijkheid
 Benoemen wat je uitvoert
 Eigen initiatief tonen 

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stimuleren van de zelfredzaamheid

Wat iemand zelf kan neem je niet over





Slide 23 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Helpen met aankleden,
waar moet je op letten?

Slide 24 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Helpen met aankleden

Slide 25 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Helpen met opstaan
Verplaatsen naar de stoel 
Verplaatsen naar de rolstoel. 

Slide 26 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 27 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Slide 28 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Slide 29 - Video

Deze slide heeft geen instructies