Periode 3 - les 5 Onderwerpen verdelen en verdiepen

Welkom
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
MuziekMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

In deze les zitten 16 slides, met interactieve quiz en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Welkom

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoelen
Aan het einde van de les 
- weet je voor welk deelonderwerp jij verantwoordelijkheid draagt
- leer je over je onderwerp door middel van de informatie die je vindt
- weet je de deadline van de opdracht

Slide 2 - Tekstslide

Mindmap presentatie
- Vertel wat er te lezen is op jullie mindmap
- Leg uit hoe jullie gedachtegang was / is
- Noem jullie vraag, samen overleggen we of dit een goede start is
- Bedenk alvast deelonderwerpen / deelvragen
- Ga daarna aan de slag met het verzamelen van informatie 
(denk aan je bronnenlijst!)

Let op: maximaal 5 minuten per groepje, de tijd is dus beperkt. 


Slide 3 - Tekstslide

Aan de slag
- Verdeel de deelonderwerpen in je groepje
- Maak 1 bestand dat je deelt met elkaar en zet het bij "info groep .."
- Zoek naar zoveel mogelijk informatie over het deelonderwerp
- Plak je info in het bestand dat jullie met elkaar hebben gedeeld
- Zet overal de bron bij!


Slide 4 - Tekstslide

Hoofd- en deelvragen
Hoofdvraag: één centrale en goed afgebakende vraag

Jouw onderzoek geeft antwoord op de hoofdvraag

Bij de hoofdvraag formuleer je deelvragen.
Deel vragen zijn hulpvragen om de belangrijkste vraag, de hoofdvraag, te kunnen beantwoorden.

Slide 5 - Tekstslide

Soorten vragen 1
Beschrijvende vraag: het antwoord op een beschrijvende vraag is een beschrijving van een situatie, gebeurtenis of ontwikkeling. 

Bijvoorbeeld: Op welke wijze beïnvloedt de Nederlandse overheid de inkomensverdeling?

Slide 6 - Tekstslide

Soorten vragen 2
Verklarende vraag: het antwoord op een verklarende vraag is een verklaring voor een gebeurtenis of ontwikkeling. 

Bijvoorbeeld: Waarom wil Barclays ABN Amro overnemen?

Slide 7 - Tekstslide

Soorten vragen 3
Analyserende vraag: het antwoord op een analyserende vraag laat zien welke processen aan een gebeurtenis of ontwikkeling ten grondslag liggen en wat de gevolgen van een bepaalde maatregel of gebeurtenis zijn. 

Bijvoorbeeld: hoe komt het dat de sportrecords steeds scherper worden gesteld? 

Slide 8 - Tekstslide

Soorten vragen 4
Meningsvraag: als je een meningsvraag beantwoordt, geef je jouw mening of de mening van iemand anders over een bepaald onderwerp. Het gaat er dan niet alleen om wat je ergens van vindt, maar ook waarom je dat vindt. 

Bijvoorbeeld: is het geoorloofd om dierproeven te doen om medicijnen te testen?

Slide 9 - Tekstslide

Eisen hoofdvraag
- Niet te globaal
- Duidelijk afgebakend: wat wanneer waar
- Eenduidig
- Haalbaar 


Slide 10 - Tekstslide

Eisen deelvraag
- Deelvragen moeten aan dezelfde eisen voldoen als de hoofdvraag. 
- Ondersteunen van de hoofdvraag
- Deelvragen zijn minder complex dan de hoofdvraag
- Ze moeten in een logische volgorde staan
- Het aantal deelvragen moet niet te groot zijn (4-7)

Slide 11 - Tekstslide

Hoofd- en deelvragen
De deelvragen helpen je om structuur aan te brengen in je onderzoek én in je verslag. 

In ieder geval één deelvraag per soort onderzoek (literatuuronderzoek; experimenteel onderzoek; muziek-analyse)

Slide 12 - Tekstslide

Andere onderdelen
- Titelpagina: Laat het er aantrekkelijk uitzien!
- Inhoudsopgave
- Inleiding: Schrijf je als laatste
- Theoretische achtergrond
- Conclusie 
- Discussie: Intern - Extern - Vooruitblik
- Nawoord: Individueel
-Bronnenlijst: Titel van gebruikte boeken (titel, jaartal, auteur)
Url’s + een korte aanduiding
Titels van de bestudeerde songs + maker + uitvoerder + jaartal + URL naar een youtube-video


Slide 13 - Tekstslide

Kunnen jullie morgen verder, zo nee, waarom niet?

Slide 14 - Open vraag

Lesdoelen
Aan het einde van de les 
- weet je voor welk deelonderwerp jij verantwoordelijkheid draagt
- leer je over je onderwerp door middel van de informatie die je vindt
- weet je de deadline van de opdracht

Slide 15 - Tekstslide

Einde van de les

Slide 16 - Tekstslide