les 5 week 41

Organisatie
Je werkt alleen aan deze les. 
Aan het eind van de les staat een opdracht die je samen bespreekt. Deze opdracht presenteer je in de klas
1 / 47
volgende
Slide 1: Tekstslide
SportMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 47 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

Organisatie
Je werkt alleen aan deze les. 
Aan het eind van de les staat een opdracht die je samen bespreekt. Deze opdracht presenteer je in de klas

Slide 1 - Tekstslide

Bronnen
Boek LE 5 organiseren 5.2 blz 114 -122
Herhalen didactisch model

Slide 2 - Tekstslide

Toets 4 november!
boek sportleider als lesgever toets 1.
Week 44
1. LE 1 
2. LE 5
1. paragraaf 3 organiseren en de functie van organiseren
2. paragraaf 4 opstellingen
3. paragraaf 5 organisatiemomenten en lesvoorbereidingsormulier.
3. LE 7
1. paragraaf 5 opdrachtvorm en opdrachtvoorbeeld
heeft contextmenu

Slide 3 - Tekstslide

Slide 4 - Tekstslide

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Tekstslide

Slide 10 - Tekstslide

Leerdoelen theorie en LVB
  • je weet wat  het coachmodel loopt’t, lukt’t, leert’t, leeft inhoud.
  • Je kan op het LVB-formulier de kolom organisatie en begeleiding uitwerken op de volgende punten:
             1. kolom begeleiding de werkvormen: aandachtvragen,                       opdrachtvorm, opdrachtvoorbeeld en observeren
             2. kolom organisatie: plattegrond en legenda 
  • je kan een met het online tekenprogramma  een plattegrond met een organisatietekening maken

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Tekstslide

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Tekstslide

Slide 17 - Tekstslide

bewegingsbaan

Slide 18 - Tekstslide

Bewegingsbaan

Slide 19 - Tekstslide

-----------
-------------------------------

Slide 20 - Tekstslide

stroomvorm

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Tekstslide

Slide 23 - Tekstslide

stationsvorm 

Slide 24 - Tekstslide

Slide 25 - Tekstslide

Slide 26 - Tekstslide

Noem de 3 functies van organiseren
V= i = D =

Slide 27 - Open vraag

Een slechte organisatie kan leiden tot:

Slide 28 - Open vraag

Waar denk je aan bij een veilig verlopen les?

Slide 29 - Open vraag

Wat zijn de richtlijnen voor een intensieve les?

Slide 30 - Open vraag

Als je na je uitleg gaat observeren of een oefening loopt, waar kijk je het eerst naar?

Slide 31 - Open vraag

Noem 4 van de 6 W's bij het veranderen van een opstelling.

Slide 32 - Open vraag

Als sporters het materiaal verplaatsen, wat is jouw taak tijdens het veranderen?

Slide 33 - Open vraag

Welke drie elementen heten samen ‘de opstelling’?
A
tijd, materiaal en lesgever
B
materiaal, deelnemers en tijd
C
deelnemers, lesgever en tijd
D
lesgever, materiaal en deelnemers

Slide 34 - Quizvraag

Je organisatie moet voldoen aan de VID-regel. Waar staat VID voor?
A
veilig, intensief en doelmatig
B
veilig, individueel en doordacht
C
veranderbaar, individueel en doordacht
D
veranderbaar, intensief en doelmatig

Slide 35 - Quizvraag

werken met groepen
slechte landingsplaatsen
te weinig mogelijkheden voor differentiatie
veiligheid
doelmatigheid
intensiteit

Slide 36 - Sleepvraag


A
hoefijzeropstelling
B
visgraadopstelling
C
kolomopstelling
D
vrije opstelling

Slide 37 - Quizvraag

ontvangen van de sporters
kort inleidend praatje
nadenken over de groepsindeling
houden van overzicht
lesvoorbereiding
vlak voor de les
start van de les
tijdens de les

Slide 38 - Sleepvraag

Van welke organisatievorm is het oefenen van balanceren in vier verschillende situaties een voorbeeld?
A
bewegingsbaan
B
stationsvorm met homogene oefenstations
C
stationsvorm met heterogene oefenstations
D
parcours

Slide 39 - Quizvraag

Wat is een hindernisbaan?

Slide 40 - Woordweb

Tijdens de inleiding lopen de SB-deelnemers rondjes in de gymzaal. Van de lesgever krijgen ze allerlei opdrachten om al lopend uit te voeren. Wat is in dit geval organisatorisch de beste positie van de lesgever?
A
in het midden van de zaal
B
meelopen met de sporters
C
aan de zijkant van de zaal
D
tegen de groep inlopen

Slide 41 - Quizvraag

Wat is een parcours?

Slide 42 - Woordweb

Wat is een stroomvorm?

Slide 43 - Woordweb

Wat is een circuitvorm?

Slide 44 - Woordweb

Geen een voorbeeld van een slechte organisatie.

Slide 45 - Open vraag

Wat moet ik tekenen in mijn organisatietekening/plattegrond/

Slide 46 - Open vraag

De organisatie moet voldoen aan de VID-regel. Dat wil zeggen dat je organisatie veilig, intensief en doelmatig moet zijn.
a. Bespreek in een tweetal veelvoorkomende onveilige situaties tijdens een les of training. Maak samen een lijst met veelvoorkomende onveilige situaties.
b. Bespreek in een tweetal welke maatregelen je kunt nemen om een les of training intensief te maken. Maak samen een lijst met maatregelen.
c. Bespreek wat er bedoeld wordt met dat je organisatie doelmatig moet zijn. Geef voorbeelden van een doelmatige en een niet-doelmatige organisatie.


Slide 47 - Tekstslide