De FlowShow - Vormgeving - CKV

1 / 42
volgende
Slide 1: Tekstslide
Culturele en kunstzinnige vormingMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

In deze les zitten 42 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 5 videos.

time-iconLesduur is: 100 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide




Introductie
Culturele Kunstzinnige Vorming
Les 4 :  Vormgeving

Slide 2 - Tekstslide

Culturele producties
worden vormgegeven:
Film, Dans, Muziek,
Fotografie, Theater...


Slide 3 - Tekstslide

Welke aspecten van 'vormgeving' 
kun je op deze afbeelding herkennen?

Slide 4 - Woordweb

Bij 'vormgeving' kun je
denken aan:


- Kostuum
- Grime/Kap
- Decor
- Rekwisieten/Attributen
- Belichting
- Projecties
- Muziek/Geluid
- Camera
- Montage

Slide 5 - Tekstslide

Leerdoelen van deze les

- Je kent verschillende aspecten van vormgeving en
  kunt de vragen beargumenteerd beantwoorden.
- Je kunt in groepsverband je eigen act vormgeven.
- Je kunt op de samenwerking, het maakproces en het
  eindresultaat reflecteren.

Slide 6 - Tekstslide

Bekijk het begin van de trailer van 'Julius Cesar',
een voorstelling van het Amsterdamse Bos Theater

Met welke middelen wordt er een dramatische sfeer gecreëerd?

Denk aan:

- Kostuum
- Grime/Kap
- Decor
- Rekwisieten/Attributen
- Belichting
- Muziek/Geluid

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Video

Noteer twee aspecten van de vormgeving waarmee er een dramatische sfeer gecreëerd wordt.
Geef argumenten voor je antwoord.

Slide 9 - Open vraag

Kijk naar de videoclip van de groep 'OKE GO'.

Let daarbij op één aspect van de vormgeving.

Je kan kiezen uit:




1- Geluid/Muziek

2- Decor & Licht








3- Rekwisieten

4- Grime & Kap


5- Kostuum



Slide 10 - Tekstslide

Let tijdens het kijken goed op het ene aspect van de vormgeving en noteer twee dingen die je daaraan opvallen.

Noteer ook welk idee en/of gevoel deze dingen bij je oproepen en waarom.

Vergelijk je uitkomst met die van je buurman.


Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Video

OKE GO is beroemd voor hun originele clips.

De vier bandleden houden van veel uitproberen en besluiten pas heel laat hoe een scene uiteindelijk eruit komt te zien.

Deze video is opgenomen met één camera in één shot. 60 keer hebben de bandleden geprobeerd om een complete doorloop zonder fouten te maken. 18 keer is het gelukt. Uit de 18 hebben ze de beste gekozen.

50 mensen hebben aan de productie van de clip meegewerkt.


Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Video

Waarom denk je wilden de bandleden de video in één shot opnemen?

Slide 15 - Open vraag

Noem één voordeel van het filmen in één shot
en één nadeel.

Slide 16 - Open vraag

Kies in gedachtes een kleurenveld dat je het meest aanspreekt.

Slide 17 - Tekstslide

Destiny's child
Run DMC
Abba
Kiss

Slide 18 - Tekstslide

Destiny's child
Run DMC
Abba
Kiss
             
                              
                              Kostuums en grime kunnen voor optische eenheid zorgen,
                              maar ze kunnen ook iets vertellen over de stijl en/of de ideeën van een groep.


                              Noteer welke boodschap het kostuum/de grime van 'jouw' groep uitstraalt en waarom.
                              Deel je antwoord met de klas.
 

Slide 19 - Tekstslide

Vormgeving kan complex en duur zijn...
...maar dat hoeft niet.
Laat je inspireren door de volgende voorbeelden!

Slide 20 - Tekstslide

Maskers en kostuums

van papier en karton


Slide 21 - Tekstslide

Maskers van
divers materiaal

Slide 22 - Tekstslide

Grime: Kleurenkopieën op het gezicht geplakt

Slide 23 - Tekstslide

Minimalistische set

Slide 24 - Tekstslide

Alledaagse rekwisieten

Slide 25 - Tekstslide

Uitvoerbare choreografie

Slide 26 - Tekstslide

 Onconventionele instrumenten

Slide 27 - Tekstslide

0

Slide 28 - Video

1 -Vind je de pruiken van de bandleden passen bij de act? Waarom wel /niet?



Slide 29 - Open vraag

Body percussion is muziek maken
alleen met je lijf.

Doe mee met het korte
introductielesje!

Slide 30 - Tekstslide

Slide 31 - Video

Wat zouden de muzikanten qua vormgeving kunnen verbeteren aan hun filmpje? Doe een beargumenteerd voorstel.

Slide 32 - Open vraag

Samenvatting :

- Je hebt in dit eerste gedeelte van de les inzicht gekregen in de werking van  vormgeving en de rol die het kan spelen in een productie.

- Je kon ideeën opdoen voor de vormgeving van de act van je eigen groep.

Slide 33 - Tekstslide

Noteer drie dingen die je tot nu toe hebt geleerd.

Slide 34 - Open vraag

Noteer één punt waarover je nog meer zou willen weten.

Slide 35 - Open vraag

Deel 2 - Werklab

Slide 36 - Tekstslide

-Verdeel in het begin van de vergadering de rollen onder elkaar
(iedereen een andere rol dan in de vorige les)

1) Bewaker van de tijd en de gelijke inbreng
2) Voorzitter die ook de planning opstelt
3) Advocaat van de duivel die de criteria bewaakt
4) Notulist die ook later het projectboard
    en formulier van samenwerking invult

Ga nu samenwerken met je groep.
Bespreek in jullie redactievergadering 
de vormgeving van jullie act.
(10 minuten!)

Slide 37 - Tekstslide

Werk bij het vinden van ideeën met de 'Ja, en ...' mindset:
'Ieder inbreng is goed en wordt meegenomen.
Iedereen borduurt voort op de inbreng van de anderen.'


1- iedereen schrijft zijn idee op
hetzelfde grote vel papier (bewaar het
voor jullie documentatie van
het werkproces)
2- Ga het rondje af in jullie groep zodat iedereen evenveel inbreng heeft.
4- Kies daarna democratisch welk(e) idee(ën) jullie willen uitvoeren.
3- Bespreek en combineer de ideeën.
Impro Go

Slide 38 - Tekstslide

Vragen die jullie kunnen stellen tijdens de redactievergadering:

1- Welke sfeer willen jullie neerzetten met de vormgeving?
    Welke middelen van de vormgeving kunnen daarvoor worden gebruikt?

2- Met welke attributen, kostuums, geluid etc. kunnen jullie
     het verhaal versterken?



Bedenk een idee
die je in deze les kan uitvoeren
!

Slide 39 - Tekstslide

Experimenteer eerst met verschillende materialen/licht/geluid etc.
Ga dan over tot de definitieve uitvoering.

Jullie hebben 40 minuten
voor het experimenteren en uitvoeren.








Uitvoering van de vormgeving

Slide 40 - Tekstslide

In de laatste 10 minuten

bespreken jullie na hoe de samenwerking is gegaan en hoe goed jullie vormgeving is gelukt.

De notulist vult het prikboard en het formulier voor samenwerking in
tijdens dat de anderen opruimen .

Slide 41 - Tekstslide

In de volgende les

gaan jullie aan de slag met de uitvoering van jullie act.

Tot dan!

Slide 42 - Tekstslide