Didactiek thema 3 doelstellingen

Didactiek: doelstellingen (Thema 3)
Leerdoelen:
  • Je kunt het begrip doelstellingen omschrijven.
  • Je kunt de plaats van de doelstellingen in het didactisch model uitleggen.
  • Je kunt de doelstellingen op basis van de 4gedragsaspecten beschrijven.
  • Je kunt doelstellingen indelen naar termijnen
  • Je kunt een algemene doelstelling correct formuleren
  • Je kunt het lesvoorbereidingsformulier correct en volledig invullen.
  • Je kunt duidelijke doelen formuleren die aansluiten bij de groep.
1 / 24
volgende
Slide 1: Tekstslide
DidactiekMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 24 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Didactiek: doelstellingen (Thema 3)
Leerdoelen:
  • Je kunt het begrip doelstellingen omschrijven.
  • Je kunt de plaats van de doelstellingen in het didactisch model uitleggen.
  • Je kunt de doelstellingen op basis van de 4gedragsaspecten beschrijven.
  • Je kunt doelstellingen indelen naar termijnen
  • Je kunt een algemene doelstelling correct formuleren
  • Je kunt het lesvoorbereidingsformulier correct en volledig invullen.
  • Je kunt duidelijke doelen formuleren die aansluiten bij de groep.

Slide 1 - Tekstslide

Waar denk je aan bij doelstellingen?

Slide 2 - Woordweb

Stelling:
Zonder doelstelling geen goede training
Eens
Oneens

Slide 3 - Poll

Waar staat 'Doelstellingen' in het Didactisch model?
A
Linksboven
B
Rechtsboven
C
In het midden
D
Onderaan

Slide 4 - Quizvraag

Slide 5 - Tekstslide

Evaluatie
Les/training
Doelstelling
Lesopbouw
Did. Werkvormen
Bewegingsvormen
Organisatie
Beginsituatie

Slide 6 - Sleepvraag

Wat zijn functies van een doelstelling maken voor een training? Waarom is dit goed om te doen??

Slide 7 - Open vraag

Functies van doelstellingen
- Aan geven wat je wilt bereiken
- Het zet aan tot nadenken wat je wilt 
-  Komen tot een optimaal leerresultaat 
- Het geeft  richting in de les 
- Je kan je als lesgever verantwoorden


Slide 8 - Tekstslide

Soorten doelstellingen

Slide 9 - Tekstslide

Wat is motorisch gedrag?
A
Hoe je beweegt
B
Hoe je denkt
C
Hoe jij je gedraagt
D
Hoe je met anderen bent

Slide 10 - Quizvraag

Motorisch gedrag

Slide 11 - Tekstslide

Wat is cognitief gedrag?
A
Hoe je beweegt
B
Wat je kennis /inzicht is
C
Hoe jij je gedraagt
D
Hoe goed je samenwerkt

Slide 12 - Quizvraag

Cognitief gedrag

Slide 13 - Tekstslide

Wat is Sociaal-affectief gedrag?
A
Hoe je beweegt
B
Wat je kennis /inzicht is
C
Hoe je omgaat met anderen en jezelf nderen
D
Hoe snel je bent

Slide 14 - Quizvraag

Sociaal-affectief gedrag

Slide 15 - Tekstslide

'De kinderen van groep 6 moeten samen(werkend) alle materialen naar de overkant brengen, zonder daarbij de grond te raken'
is vooral een:
A
Cognitieve doelstelling
B
Motorische doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling
D
Langetermijn-doelstelling

Slide 16 - Quizvraag

'Aan het eind van het nieuwe seizoen willen we met het team op de 1e plek in het klassement staan' is een:
A
Cognitieve doelstelling
B
Sociaal-affectieve doelstelling
C
Kortetermijn- doelstelling
D
Langetermijn- doelstelling

Slide 17 - Quizvraag

Doelstellingen naar termijn
  1. Langetermijndoestellingen
  2. Middellangetermijndoelstellingen
  3. Kortetermijndoelstellingen


Slide 18 - Tekstslide

'Aan het einde van deze les moeten jullie weten welke soorten doelstellingen er in het boek worden genoemd' is een:
A
Cognitieve doelstelling
B
Sociaal-affectieve doelstelling
C
Kortetermijn doelstelling
D
Langetermijn-doelstelling

Slide 19 - Quizvraag

Ervoor zorgen dat iedereen de bal krijgt is een:
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 20 - Quizvraag

Weten wat de spelregels bij rugby zijn, is een:
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 21 - Quizvraag

Om kunnen gaan met het verliezen van een wedstrijd is een:
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 22 - Quizvraag

'De studenten van 1A moeten aan het einde van de klimles kunnen zekeren en het kunnen uitvoeren' is een:
A
Cognitieve doelstelling
B
Motorische doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling
D
Kortetermijn-doelstelling

Slide 23 - Quizvraag

Tot slot, maak lesdoelen SMART
S - Specifiek
M - Meetbaar
A - Acceptabel
R - Realistisch
T - tijdsgeboden

Slide 24 - Tekstslide