Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
Beweging
MN - Periode 4
Welkom klas v2A
Kauwgom uit!
Zitten volgens plattegrond!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
1 / 34
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Mens & Natuur
Middelbare school
vmbo k, g, t
Leerjaar 2
In deze les zitten
34 slides
, met
tekstslides
en
1 video
.
Lesduur is:
80 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
MN - Periode 4
Welkom klas v2A
Kauwgom uit!
Zitten volgens plattegrond!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 1 - Tekstslide
Wat hebben de onderstaande plaatjes met elkaar gemeen?
Slide 2 - Tekstslide
www.ad.nl
Slide 3 - Link
Slide 4 - Tekstslide
Lesplanning
Opdracht (site doornemen + voorkennis)
Doornemen planning
Werkstuk periode 3 uitleggen
Aan de slag
Afronding (vooruitblik + gedachten delen)
Doelen:
Je kunt benoemen wat het nieuwe werkstuk inhoud en wat je hiervoor gaat doen de laatste periode.
Je bent gestart aan Werkstukkaart 1
Slide 5 - Tekstslide
Opdracht:
Wat?
: Tafelronde
Met wie?
: tweetal
Doel
: Voorkennis activeren/website doornemen
Open de nieuwe website beweging. Schrijf om en om een onderwerp op waar we het de komende periode over gaan hebben.
Na 10 min. bespreken we de lijstjes.
timer
10:00
Slide 6 - Tekstslide
Slide 7 - Tekstslide
sites.google.com
Slide 8 - Link
Werkstuk: Periode 4
Wat?
Met wie?
Doel
Cijfer
Wanneer?
Slide 9 - Tekstslide
Bijzondere sporten
Slide 10 - Tekstslide
Wat gaan we zo doen?
Werkstukaart 1:
- Brainstormen (mindmap)
- Sport kiezen
- Feitjes/weetjes over de sport
-> verwerken op eigen website
Doel = Werkstukkaart 1 af
(niet af? -> HW voor volgende week Woensdag)
Slide 11 - Tekstslide
sites.google.com
Slide 12 - Link
Opdracht: Tweetallen maken
Maak een slimme keuze, met wie kun jij goed samenwerken.
Denk ook aan de sport die jij graag wilt uitwerken.
Maak tweetallen voor het werkstuk
Ga samen zitten
Open Werkstukkaart 1 via de website + lees dit door
Als de Timer gaat = klassikaal bespreken
Regels:
- Niemand alleen
- Niemand huilen
- Rustig en serieus
- Je mag niet met dezelfde persoon als het vorige werkstuk
timer
3:00
Slide 13 - Tekstslide
drive.google.com
Slide 14 - Link
Aan de slag: Werkstukkaart 1
Lees werkstukkaart 1 goed door
Maak de opdrachten 1 t/m 4 en verwerk deze in jullie eigen website. (format op Classroom)
11:00 afronden (opruimen + lesafsluiten)
- Blooket + bespreken
timer
30:00
Slide 15 - Tekstslide
Afsluiting van de les:
- Waar gaat de nieuwe module over?
- Welke onderwerpen komen terug in deze module?
- Wat moet je doen in het werkstuk van P.3?
- Wat hebben we vandaag gedaan?
- Zijn er nog vragen?
Slide 16 - Tekstslide
Afsluiting van de les:
1. Terugblik Doelen:
Je kunt benoemen wat het nieuwe werkstuk inhoud en wat je hiervoor gaat doen de laatste periode.
Je bent gestart aan Werkstukkaart 1
2. Vooruitblik volgende les:
Afmaken Werkstukkaart 1
Slide 17 - Tekstslide
dashboard.blooket.com
Slide 18 - Link
Deel je gedachten..
Schrijf op een blaadje:
Naam
Waar kijk je naar uit deze module?
Waar zie je tegenop deze module?
Wat hoop je te leren?
Klaar?
- Maak een prop en gooi deze in de bak voorin de klas!
Slide 19 - Tekstslide
MN - Periode 4
Welkom klas v2A
Kauwgom uit!
Zitten volgens plattegrond!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 20 - Tekstslide
Lesplanning
Terugblik vorige les
Planning doornemen
Doornemen Checklist Werkstukkaart 1
Aan de slag!
Afsluiting
van de les
Doelen:
Aan het eind van deze les is Werkstukkaart 1 af + verwerkt in je site
Aan het eind van deze les is het Logboek bij Werkstukkaart 1 bijgewerkt
Aan het eind van deze les ken je verschillende botten / verbindingen van het skelet
Aan het eind van deze les ken je de functies van het skelet.
Slide 21 - Tekstslide
Vorige les....
Nieuwe module besproken
Werkstuk uitgelegd
Tweetallen gemaakt
Gestart aan Werkstukkaart 1
Waar ging de module over?
Wat was het werkstuk?
Hoe vaak telt het werkstuk mee?
Wat moet je inleveren in week 23 voor het werkstuk?
Hoeveel toetsen krijg je deze module?
Slide 22 - Tekstslide
Slide 23 - Tekstslide
Filmpje: Belang van bewegen
Klassikaal het filmpje bekijken (stilte)
Tijdens het filmpje de vragen beantwoorden (blad)
Na 6min. bespreken we de antwoorden
Slide 24 - Tekstslide
Slide 25 - Video
Slide 26 - Tekstslide
MindMap:
Netjes/verzorgd, kleurtjes, >20 woorden (m.u.v. clusters)
Pagina 1:
Duidelijke titel + afbeelding bij de gekozen sport.
Uitgebreide inleiding (zie opdr. 3), Feitjes + Weetjes over de sport toegevoegd (Opdr. 4)
timer
3:00
Slide 27 - Tekstslide
Zelfstandigwerken
Lees TK. Skelet zelfstandig door
timer
2:00
Slide 28 - Tekstslide
Leerdoelen:
Je noemt de namen van botten in een gegeven afbeelding.
Je benoemt welke orgaanstelsels samenwerken om te bewegen.
Je legt uit dat er verschillende typen botverbindingen en gewrichten zijn, hoe deze werken en je kunt er voorbeelden van noemen.
Je beschrijft de vier functies van het skelet.
Maak aantekeningen: op het blad
Slide 29 - Tekstslide
Het Skelet
4 Functies skelet:
-
Bescherming
- Beweging
- Stevigheid
- Vorm
Onderdelen skelet
Slide 30 - Tekstslide
Gewrichten
Bot verbindingen
Samenstelling botten
Slide 31 - Tekstslide
Botten Bingo
timer
5:00
Je krijgt 5 min. de tijd om de onderdelen nog een keer goed door te nemen. Daarna spelen we de BINGO! (gebruik de plaatjes in TK. Skelet)
Slide 32 - Tekstslide
Aan de slag
In tweetallen: opdracht - Eigen skelet
Klaar? = TK. Skelet OF werkstukkaart 1 afmaken
Niet af? = HW voor woensdag (of nu afmaken)
timer
10:00
Leerdoelen:
Je noemt de namen van botten in een gegeven afbeelding.
Je benoemt welke orgaanstelsels samenwerken om te bewegen.
Je legt uit dat er verschillende typen botverbindingen en gewrichten zijn, hoe deze werken en je kunt er voorbeelden van noemen.
Je beschrijft de vier functies van het skelet.
Slide 33 - Tekstslide
Afsluiting van de les:
- Wat hebben we gedaan vandaag?
- Zijn de leerdoelen behaald?
- Hoe was de werkhouding?
- Zijn er nog vragen?
Leerdoelen:
Je noemt de namen van botten in een gegeven afbeelding.
Je benoemt welke orgaanstelsels samenwerken om te bewegen.
Je legt uit dat er verschillende typen botverbindingen en gewrichten zijn, hoe deze werken en je kunt er voorbeelden van noemen.
Je beschrijft de vier functies van het skelet.
Slide 34 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
Introductie: Beweging
March 2023
- Les met
51 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
vmbo k, mavo
Leerjaar 2
Introductie Beweging
March 2023
- Les met
38 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
vwo
Leerjaar 2
Introductie: Beweging
March 2023
- Les met
25 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
vmbo k, mavo
Leerjaar 2
Les 2: theoriekaart skelet
March 2024
- Les met
21 slides
Mens en natuur
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 2
Th5 B4 Beenverbindingen oefenvragen
July 2021
- Les met
42 slides
Biologie
Middelbare school
vmbo k, g, t, mavo
Leerjaar 1
Les 1 en 2
April 2022
- Les met
44 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 2
Week 12 - TK. 1 - Skelet (havo + vmbo)
February 2021
- Les met
15 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
mavo, havo
Leerjaar 2
HERHALING - Leerstof PWW 3
May 2023
- Les met
46 slides
Mens & Natuur
Middelbare school
havo
Leerjaar 2