Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
aiToolsTab
Beta
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
les 13 Kijk en vergelijk!
Lesdoelen
Na deze les:
Weet je waar je betrouwbare productinformatie vandaan haalt
Kun je prijzen met elkaar vergelijken
1 / 15
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Economie
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 3
In deze les zitten
15 slides
, met
tekstslides
.
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Lesdoelen
Na deze les:
Weet je waar je betrouwbare productinformatie vandaan haalt
Kun je prijzen met elkaar vergelijken
Slide 1 - Tekstslide
We doen een deel van paragraaf 2.1.
We gaan het hebben over waar we betrouwbare productinformatie vandaan halen en hoe we prijzen - en daarmee producten - kunnen vergelijken
Consumentenorganisaties
Komen op voor de belangen van de consument:
Geven eerlijke en onpartijdige informatie
Informatie over rechten en plichten
Actie voeren bij fabrikanten of de overheid
Slide 2 - Tekstslide
Er bestaan verschillende soorten consumentenorganisaties.
Ze komen op voor de belangen van de consument, dmv verstrekken info of in actie komen.
Het verstrekken van onpartijdige info, gebeurt oa doordat ze producten met elkaar vergelijken.
Producten vergelijken: prijs
Een BMW kost € 54.500,- en een Audi € 47.750,-
Hoeveel procent is de BMW duurder dan de Audi?
Formule
Prijsverschil in % = verschil : prijs waarmee je vergelijkt x 100
Slide 3 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Producten vergelijken: prijs
Een BMW kost € 54.500,- en een Audi € 47.750,-
Hoeveel procent is de BMW duurder dan de Audi?
1)
€ 54.500 - € 47.750
= € 6.750
2)
€ 6.750 /47.750 = 0,14136
3)
0,14136 x 100% = 14,14%
Slide 4 - Tekstslide
Dit is een makkelijk voorbeeld, aangezien auto's dezelfde hoeveelheid zijn: 1.
Het wordt lastig als je verschillende getallen wil vergelijken: gewicht bijvoorbeeld.
Wat als het gewicht afwijkt?
Oplossing: prijzen naar een prijs per standaardgewicht omrekenen.
Een verhoudingstabel kan helpen
Slide 5 - Tekstslide
Niet alle producten zijn direct met elkaar te vergelijken, bijvoorbeeld omdat het gewicht van de verpakkingen afwijkt
Verhoudingstabel
Slide 6 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Slide 7 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Slide 8 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Slide 9 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Verhoudingstabel 1
Verhoudingstabel 2
Slide 10 - Tekstslide
De twee uitkomsten (nu niet gespecificeerd) kun je nu met elkaar vergelijken
Vergelijken, welke is het goedkoopst?
Wasmiddel A
Inhoud: 2 liter
Prijs: € 5,80
Wasmiddel B
Inhoud: 3,5 liter
Prijs: € 9,10
A=2/€5,80 =€2,90 per liter
B= 3,5/€9,10 =€2,60 per liter
Dus B
Slide 11 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Zelf doen
Bereken voor de producten wat de prijs per 100 gram is
Naam
Gewicht
Prijs
Glutenvrij meel
400 gram
€ 2,99
Amandelmeel
200 gram
€ 4,19
Cakemeel
450 gram
€ 1,05
Paneermeel
150 gram
€ 0,45
Slide 12 - Tekstslide
deze mogen ze zelfstandig uitrekenen of klassikaal als het lastig is.
Prijs per 100 gram
Naam
Gewicht
Prijs
Prijs per 100 gram
Glutenvrij meel
400 gram
€ 2,99
€ 0,75
Amandelmeel
200 gram
€ 4,19
€ 2,10
Cakemeel
450 gram
€ 1,05
€ 0,23
Paneermeel
150 gram
€ 0,45
€ 0,30
Slide 13 - Tekstslide
Duidelijk voor iedereen?
Vragen over de stof?
Wat is een consumentenorganisatie?
Hoe vergelijk je prijzen?
Slide 14 - Tekstslide
Deze slide heeft geen instructies
Lesdoelen
Nu:
Weet je waar je betrouwbare productinformatie vandaan haalt
Kun je prijzen met elkaar vergelijken
Slide 15 - Tekstslide
We doen een deel van paragraaf 2.1.
We gaan het hebben over waar we betrouwbare productinformatie vandaan halen en hoe we prijzen - en daarmee producten - kunnen vergelijken
Meer lessen zoals deze
les 13 Kijk en vergelijk!
19 days ago
- Les met
20 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 3
2.1 Kijk en vergelijk!
October 2022
- Les met
21 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 3
2.1 Kijk en vergelijk!
October 2022
- Les met
20 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g
Leerjaar 3
2.1 Kijk en vergelijk!
September 2022
- Les met
17 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g, t, mavo
Leerjaar 3
2.1 Kijk en vergelijk!
September 2022
- Les met
10 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g, t, mavo
Leerjaar 3
Rekenen hoofdstuk 1
September 2024
- Les met
11 slides
Economie
Middelbare school
vmbo b, k
Leerjaar 4
Rekenen hoofdstuk 1
September 2024
- Les met
16 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 4
herhaling hoofdstuk 2
October 2023
- Les met
21 slides
Economie
Middelbare school
mavo
Leerjaar 3