didactiek les 5

Didactiek
1 / 25
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 25 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 120 min

Onderdelen in deze les

Didactiek

Slide 1 - Tekstslide

Wat gaan we vandaag behandelen?
  • De oefentoets van afgelopen maandag
  •  Doelstellingen
  • Doelstelling in het didactisch model
  • Soorten doelstellingen
  • Formuleren van kortetermijndoelstellingen 

Slide 2 - Tekstslide

De toets
  • Cliffhanger en ijsbreker
  • De juiste volgorde van een voorbereiding->

Slide 3 - Tekstslide

Wat zijn doelstellingen?

Slide 4 - Woordweb

Doelstelling
  • Doelstelling is datgene dat je wilt bereiken.
  • Lesgeven zonder doel leidt tot 'bezighouden'


  • Het begingedrag van de deelnemer (beginsituatie)
  • Het eindgedrag van de deelnemer (doelstelling)

Slide 5 - Tekstslide

Als na een uur trainen iedereen van de groep de schoolslag beheerst, heb je dan iets bereikt?
Ja
Nee

Slide 6 - Poll

Het antwoord kan ja en nee zijn
  • Nee; iedereen beheerste voor de training al de schoolslag.
     
  • Ja; Als er daadwerkelijk verandering in gedrag heeft plaatsgevonden.

Slide 7 - Tekstslide

Gedragsverandering
  • Motorisch gedrag
  • Cognitief gedrag
  • Sociaal-affectief gedrag 


    Belangrijk is dat je een goed beeld hebt van het begingedrag (beginsituatie) en het eindgedrag (doelstelling).



Slide 8 - Tekstslide

De belangrijkste vraag


'Wat wil ik bereiken'


Slide 9 - Tekstslide

Je doelstelling heeft invloed op:
  • De lesopbouw
  •  De organisatie
  • De bewegingsvorm
  • De didactische werkvormen

Door deze bewust invulling te geven, vergroot je de kans op succes, het behalen van je doelstelling.

Slide 10 - Tekstslide

Verantwoorden

Slide 11 - Tekstslide

Didactisch model

Slide 12 - Tekstslide

Wisselwerking tussen doelstelling en beginsituatie

Slide 13 - Tekstslide

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en de inhoud van je les
A
Waar
B
Niet Waar

Slide 14 - Quizvraag

Wat je gaat doen en in welke volgorde, heeft te maken met:
A
Didactische werkvormen
B
de Organisatie
C
Bewegingsvormen en lesopbouw

Slide 15 - Quizvraag

Als je doelstelling presteren, kampioen worden of doorstroom naar het eerste elftal zijn. Wat is dan de invulling van de training?

Slide 16 - Open vraag

Als je doelstelling plezier maken, winnen is leuk maar verliezen is niet erg is. Wat is dan de invulling van je les?

Slide 17 - Open vraag

De doelstelling bepaalt altijd de vorm en inhoud van je les. 
  • Wat je gaat doen en in welke volgorde.
  • Hoe je de les gaat organiseren
  • Welke aanwijzingen je geeft en op welke manier je dit gaat doen.

Slide 18 - Tekstslide

Je vorige doelstelling was te moeilijk, wat doe je?

Slide 19 - Open vraag

Je doelstelling was te makkelijk en na 10 was die al behaald, wat doe je?

Slide 20 - Open vraag

Je doel was voor 2 sporters uit de groep te moeilijk, wat doe je?

Slide 21 - Open vraag

Het verband tussen doelstelling en evaluatie 
  • Na je evaluatie, stel je de doelstelling voor de volgende les bij. 
  • Doelen aanpassen = kans tot slagen vergroten .

Slide 22 - Tekstslide

Soorten doelstellingen
  • Het gedrag dat je wilt veranderen
  • De tijd die je nodig denkt te hebben om je doelstelling te behalen.

Slide 23 - Tekstslide

Motorisch gedrag
Cognitief gedrag
sociaal-affectief gedrag
CLUKS
Klimmen
Vangen en gooien
Spelregels
Weten wat de lijnen van een veld betekenen
Hoe kan ik het beste tikken
Vergroten van zelfvertrouwen
Respect
Omgaan met elkaar

Slide 24 - Sleepvraag

Maken opdrachten
1,3,4,5,6 & 7

Slide 25 - Tekstslide