Eindopdracht: PJ Take Away

Eindopdracht: PJ Take Away Food
1 / 13
volgende
Slide 1: Tekstslide
Praktijkonderwijs

In deze les zitten 13 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Eindopdracht: PJ Take Away Food

Slide 1 - Tekstslide

Wat hebben we geleerd?
- Hoe presenteer ik een gerecht (Hospitality)
- Gerechten bereiden
- Gesprekken met een opdrachtgever (Meneer Hietkamp)
- Een activiteit presenteren
- Een klein evenement organiseren (gymzaal)
- Een ruimte inrichten (gymzaal)



Slide 2 - Tekstslide

PJ Take Away
- Je gaat nu je eigen afhaal loket openen op school
- Je gaat de wensen en behoeften van docenten in kaart brengen, dus wat willen ze graag hebben?
- Je gaat berekenen wat dit gaat kosten en wat voor ingrediënten en materialen je nodig hebt. 
- Dit werk je uit in het PJ Take Away formulier. Dit formulier presenteer je aan Meneer Hietkamp.
- Je maakt het gerecht en presenteert het aan de klant.

Slide 3 - Tekstslide

Het formulier
- Pak nu het formulier
- Vul het gezamenlijk met de klant (Een docent) in. Je neemt het op als een bestelling. Jij stelt dus de vragen aan de klant.

Ze kunnen kiezen uit: Broodje gezond, broodje visstick of een club sandwich!



Slide 4 - Tekstslide

Materialen
- Denk terug aan de lessen koken
- Wat heb je nodig om dit gerecht te maken? Denk aan bestek, pannen, schoonmaakmiddelen en alles wat we de afgelopen weken hebben gebruikt.

Slide 5 - Tekstslide

Ingrediënten
Zoek op internet een recept en  welke ingrediënten je daarbij nodig hebt voor dit gerecht.

Bereken in de catalogus van de jumbo per gerecht wat het kost.

https://www.jumbo.com/boodschappen/overzicht

Slide 6 - Tekstslide

Kosten
Vaste kosten:
Vaste kosten zijn kosten die niet veranderen als er meer of minder wordt geproduceerd
- Huurprijs van het kooklokaal

Variabele kosten: Variabele kosten zijn kosten waarvan het totaalbedrag afhankelijk is van hoeveel producten je maak (productieomvang)
- Aantal stukjes kip als je wraps gaat maken. Hoe meer je verkoopt hoe meer kip je nodig hebt.

Onvoorziene kosten: Onvoorziene kosten zijn uitgaven die je onverwacht moet betalen of waar je helemaal geen rekening meer mee gehouden hebt.
- Stukje kip laten vallen op de grond waardoor je het niet meer kunt gebruiken

Slide 7 - Tekstslide

Voorbeelden van Vaste Kosten

Slide 8 - Open vraag

Voorbeelden van Variabele Kosten

Slide 9 - Open vraag

Voorbeelden van onvoorziene kosten

Slide 10 - Open vraag

Verkoopprijs
Als je je totale kosten weet, kun je een verkoopprijs gaan maken! Deze moet altijd hoger dan de kostprijs zijn, want dan maak je winst

Voorbeeld: Voor een wrap met kip ben ik per wrap 1.50 kwijt aan kosten. Ik verkoop de wrap voor 2.00. Hoeveel maak ik dan winst per wrap?

Slide 11 - Tekstslide

Bereiden maar!
Als je het formulier hebt ingevuld en gepresenteerd mag je het gaan maken! Succes allemaal!

Je krijgt een cijfer op basis van de reactie van de klant en het proces naar het eindproduct toe!

Slide 12 - Tekstslide

Eindopdracht
- Je maakt een verslag van je PJ Take Away avontuur. 
- De voorwaarden voor het gehele verslag staan in het bestand 
"Eindverslag Event".

Slide 13 - Tekstslide