Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
aiToolsTab
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
Les 10, Kostprijsberekening
Kostprijsberekening...
1 / 24
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Horeca
MBO
Studiejaar 1
In deze les zitten
24 slides
, met
interactieve quizzen
en
tekstslides
.
Lesduur is:
50 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Kostprijsberekening...
Slide 1 - Tekstslide
Slide 2 - Tekstslide
Slide 3 - Tekstslide
Lesdoelen
Na deze les weet je wat een kostprijsfiche is
Na deze les kun je zelf een kostprijsfiche maken voor jouw foodconcept
Slide 4 - Tekstslide
Wat is een
kostprijs
Slide 5 - Woordweb
Definitie kostprijs
De kostprijs is de som van de kosten die gemaakt worden bij de productie en levering van een product of dienst. De kostprijs is
niet
de verkoopprijs.
Slide 6 - Tekstslide
Wat heb je nodig voor een kostprijsberekening
inkoopprijzen
receptuur
verhoudingen
Slide 7 - Tekstslide
https://www.bidfood.nl/webshop/
Gebruikersnaam
ROC Project
wachtwoord
welkom859
Slide 8 - Tekstslide
Wat is een groothandel?
Slide 9 - Open vraag
Bekendste groothandels
Slide 10 - Tekstslide
www.ah.nl
Zoek hier de prijzen voor je producten
Slide 11 - Tekstslide
Opdracht I
zoek de inkoopprijs 6-pack Heineken 0,0%
Wat kost 1 flesje Heineken 0% inkoop?
Slide 12 - Tekstslide
Opdracht I - vervolg
€ 0,65 per flesje inkoop
Wat als je maar 1/2 flesje gebruikt in een biercocktail?
Slide 13 - Tekstslide
Welke BTW percentages kennen wij in Nederland?
A
7%, 9%, 21%
B
0%, 7%, 21%
C
0%, 9%, 22%
D
0%, 9%, 21%
Slide 14 - Quizvraag
Opdracht II
Casa Portugesa
Inhoud 0,75 liter, € 4,29
Welke informatie heb je nog meer nodig om uit te rekenen hoeveel 1 glas Casa Portuesa inkoop kost?
Slide 15 - Tekstslide
Juiste antwoord
Uit 1 fles haal je 6 glazen.
€ 4,29 / 6 glazen = € 0,72 p.g.
Slide 16 - Tekstslide
Realistisch antwoord
WASTE; wat zou dat kunnen zijn?
€ 4,29 / 5 glazen = € 0,86 p.g.
Slide 17 - Tekstslide
Voorbeeld kostprijsfiche
Moot zalm 200 gram
Friet 150 gram
Mayonaise 10 mililiter
Gemengde salade 150 gram
Slide 18 - Tekstslide
BENODIGDHEDEN
Moot zalm 200 gram
Friet 150 gram
Mayonaise 10 mililiter
Gemengde salade 150 gram
INKOOP
€ 10,00 1 kilo
€ 1,00 1 kilo
€ 3,00 1 liter
€ 1,70 500 gram
Slide 19 - Tekstslide
https:
Slide 20 - Link
zoek de prijzen op van de producten op ah.nl
Wat is de kostprijs om voor 5 personen een Mojito cocktail te maken?
Recept 1 Mojito
12 blaadjes munt (5 gram)
15 ml verse limoensap (1 limoen)
2 theelepels rietsuiker (30 gr.)
50 ml havana rum 3 years old
60 ml Fever-Tree Mediterranean tonic water
Slide 21 - Tekstslide
Slide 22 - Tekstslide
Wat is jouw gevoel nu over een kostprijsfiche?
A
Ik snap de kostprijsfiche helemaal en kan zelfstandig aan de slag
B
Ik snap het redelijk, maar vraag eerst mijn teamleden om hulp
C
Ik snap er helemaal niks van, ik wil graag een extra les in kostprijsfiche
D
Anders, namelijk...
Slide 23 - Quizvraag
Lesdoelen
Na deze les weet je wat een kostprijsfiche is
Na deze les kun je zelf een kostprijsfiche maken voor jouw foodconcept
Slide 24 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
Vogelnestjes
December 2024
-
34 slides
Bakken
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 3
Stap-voor-Stap instructies
Paashaantjes
December 2024
-
27 slides
bakken
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 3
Stap-voor-Stap instructies
Roomboter bolletjes
December 2024
-
34 slides
Bak examen
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 3
Stap-voor-Stap instructies
Flammkuchen
December 2024
-
29 slides
bakken
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 1
Leerroute 3
Leerroute 2
Stap-voor-Stap instructies
Kerststol
December 2024
-
44 slides
Bakken
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 4
Stap-voor-Stap instructies
Administratie hst 1 Een bedrijf van dichtbij paragraaf 5 en 6
March 2025
-
21 slides
Economie & Ondernemen
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 3
Logistiek H1 | Welke weg legt een artikel af?
April 2025
-
12 slides
Economie & Ondernemen
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 3
Kruidkoek
December 2024
-
22 slides
bakken
Voortgezet speciaal onderwijs
Leerroute 1
Stap-voor-Stap instructies