LES 4: ECHT GEBEURD EN FANTASIE

1 / 11
volgende
Slide 1: Tekstslide
filmeducatiefilm+2BasisschoolGroep 5-8

In deze les zitten 11 slides, met tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 20 min

Introductie

Filmles van een kwartier voor groep 5 t/m 8 van het primair onderwijs, gemaakt door Eye Filmmuseum. In elk Filmkwartier staat een ander onderdeel van film centraal. In deze les is dat documentaire. De korte film in dit Filmkwartier is 'Amar' en gaat over een dag uit zijn drukke leven. Begrijpend kijken Kinderen groeien op in een wereld vol beeld en film is overal. Naast gesproken en geschreven taal, is het inmiddels dé manier waarop ze met elkaar communiceren. Met Eye’s Filmkwartier werk je spelenderwijs aan de beeldvaardigheid van je leerlingen. Ze leren beter te kijken naar film en film in al haar facetten beter te begrijpen.

Instructies

Lesdoelen
  • Leerling kan in eigen woorden uitleggen wat een documentaire is
  • Leerling kan ik eigen woorden uitleggen wat de filmmaker wilde vertellen met de film (boodschap van de film)
  • Leerling kan benoemen hoe geluid bij kan dragen aan een 'echt'' gevoel
  • Leerling kan een eigen storyboard maken 
Deze filmles is geschikt voor groep 5 t/m 8. Voor de jongere groepen kun je sommige vragen weglaten en voor de oudere groepen kun je juist dieper op de vragen ingaan. 

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Hallo!

Binnenkort gaan jullie naar Eye filmmuseum toe met de klas. In dit museum leer je alles over.....film! De naam verklapte het al een beetje.
We stellen ons even voor in deze les. Ook gaan we jullie filmkennis testen met een mini-filmquiz.

Tot snel in Eye!
Wat hebben we vorig les gedaan?

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat gaan we doen?
Film: Amar
 Wat is een documentaire?
Afsluiten  
Storyboard maken

Slide 3 - Tekstslide

Introductie les

Vandaag gaan we een korte film kijken en praten over de film.  
 


Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 5 - Video

Bekijk de film

Start de film door op de play-knop te drukken. Vergeet het geluid niet aan te zetten.
Vond je de film grappig, eng, spannend, interessant, mooi, niet mooi? Maakte de film je verdrietig? Boos? Blij?

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat voor een soort film is dit? Een fictiefilm  of een documentaire?
Waarom zou de maker een film  gemaakt hebben over Amar en niet over iemand anders?

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

0

Slide 8 - Video

Filmfragment documentaire

Start het fragment door op de play-knop te drukken. Vergeet het geluid niet aan te zetten.

Wat valt je op aan de geluiden?
Hoe komt het dat dit fragment aanvoelt als 'echt' en niet als fantasie?

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

       Wat hebben we ontdekt?




Wat gaan we volgende keer doen?

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies