Lezen 1.3 mavo2 les 3 + 4 15+17-11-2023

Afspraken:
  • Je zit op je vaste plek.
  • Op je tafel ligt je leesboek, laptop, schrift en etui.
  • Je telefoon is uit en zit in je tas. Je tas staat op het rek.
  • Je laptop is dicht (geluid uit) en gaat pas open als de docent het vraagt.
Regels tijdens de les:
  • We luisteren naar elkaar.
  • Tijdens het samenwerken overleg je op normale praattoon.
  • Je steekt je hand op voor vragen.







Lezen in je leesboek
timer
10:00
1 / 34
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolvmbo t, mavoLeerjaar 2

In deze les zitten 34 slides, met interactieve quiz en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Afspraken:
  • Je zit op je vaste plek.
  • Op je tafel ligt je leesboek, laptop, schrift en etui.
  • Je telefoon is uit en zit in je tas. Je tas staat op het rek.
  • Je laptop is dicht (geluid uit) en gaat pas open als de docent het vraagt.
Regels tijdens de les:
  • We luisteren naar elkaar.
  • Tijdens het samenwerken overleg je op normale praattoon.
  • Je steekt je hand op voor vragen.







Lezen in je leesboek
timer
10:00

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoel
Aan het einde van blokuur 1:

- Kun je uitleggen waarom het belangrijk is dat je nieuwe woorden leert.
- Heb je kennis gemaakt met 25 nieuwe woorden.




Slide 2 - Tekstslide

Tekstdoel?

Slide 3 - Tekstslide

Tekstdoel?

Slide 4 - Tekstslide

Welke 4 tekstdoelen zijn er?

Slide 5 - Open vraag

verwijswoorden

Slide 6 - Tekstslide

Klassikaal maken oefening 18 t/m 24

Ga naar Talent paragraaf 2.3 Lezen
Ga naar oefening 18

Slide 7 - Tekstslide

Zelfstandig maken oef ...
  1. Wat?: maak oefening ... (paragraaf 2.3) 
  2. Hoe?: zelfstandig, zachtjes overleggen mag
  3. Tijd: 15 min
  4. Klaar?: maak van paragraaf 1.3 oef. 20 t/m 23
  5. Nabespreken

timer
15:00

Slide 8 - Tekstslide

Afspraken:
  • Je zit op je vaste plek.
  • Op je tafel ligt je leesboek, laptop, schrift en etui.
  • Je telefoon is uit en zit in je tas. Je tas staat op het rek.
  • Je laptop is dicht (geluid uit) en gaat pas open als de docent het vraagt.
Regels tijdens de les:
  • We luisteren naar elkaar.
  • Tijdens het samenwerken overleg je op normale praattoon.
  • Je steekt je hand op voor vragen.







Lezen in je leesboek
timer
8:00

Slide 9 - Tekstslide

Programma  

  • Wat gaan we doen?: 
  • Blokuur 1 verder met Lezen 2.3
  • Blokuur 2: korte herhalingsles Lezen 1.3 en 2.3. Aan de slag met een oefentoets 





Slide 10 - Tekstslide

Klassikaal maken oefening 21 t/m 24

Ga naar Talent paragraaf 2.3 Lezen
Ga naar oefening 21 



Slide 11 - Tekstslide

Klassikaal maken oefening 14 t/m 16

Ga naar Talent paragraaf 2.3 Lezen
Ga naar oefening 14 



Slide 12 - Tekstslide

Programma  

  • Wat gaan we doen?: herhalingsles 1.3 en 2.3 De toets is woensdag 22 november 
  • Wat moet je ook alweer kennen voor de toets?
  • Individueel aan de slag met de oefentoets. Weet je het niet? Zoek het op in Talent.





Slide 13 - Tekstslide

Lesdoel
Aan het einde van blokuur 1:

- Kun je uitleggen waarom het belangrijk is dat je nieuwe woorden leert.
- Heb je kennis gemaakt met 25 nieuwe woorden.




Slide 14 - Tekstslide

Lesdoel
Aan het einde van blokuur 1:

- Kun je uitleggen waarom het belangrijk is dat je nieuwe woorden leert.
- Heb je kennis gemaakt met 25 nieuwe woorden.




Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Tekstslide

vier manieren om een tekst te lezen
  1. Verkennend lezen
  2. Nauwkeurig lezen
  3. Zoekend lezen
  4. Studerend lezen

Slide 17 - Tekstslide

Slide 18 - Tekstslide

Verkennend Lezen

Slide 19 - Tekstslide

onderwerp/deelonderwerp

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide

Slide 22 - Tekstslide

Slide 23 - Tekstslide

Slide 24 - Tekstslide

Tekstopbouw
Inleiding =
Informatie waaruit je het onderwerp van de tekst kunt afleiden. Kort stukje, trekt de aandacht van de lezer.
Kern=
Meer informatie over het onderwerp. Vaak meerdere alinea's en meerdere deelonderwerpen. Het langste deel binnen de tekst.
Slot =
Samenvatting of conclusie. Hier staat geen nieuwe informatie meer in.


Slide 25 - Tekstslide

Tekstopbouw
De tekst staat in een logische volgorde= tekstopbouw

  • een tweedeling: Inleiding - kern
  • een driedeling: Inleiding - kern - slot

Slide 26 - Tekstslide

Tekstverbanden
  • opsomming
  • tijdsvolgorde
  • tegenstelling
  • voorbeeld

Slide 27 - Tekstslide

Slide 28 - Tekstslide

Wat ga je nu doen?
Oefentoets maken (Magister/studiewijzer)
Antwoorden schrijf je op papier

Hoe? Alleen, in stilte
Hoe lang? 25 minuten
Vragen?: zoek eerst in Talent, niet gevonden?: vragen aan docent.

Klaar? Kijk je werk na. Noteer voor jezelf 3 tips!!!
Hiermee klaar?: Oefen met Test jezelf 1.3 + 2.3



timer
25:00

Slide 29 - Tekstslide

Wat ga je nu doen?
Maak een keuze en ga aan de slag. Klaar? volgende onderdeel: 
-Maak alle opdrachten in 1.3 + 2.3 af, die je nog niet hebt gedaan (zie studiewijzer in Magister . Tip: maak van 1.3 opdracht 20 t/m 23
-Oefen met Test jezelf  1.3 + 2.3
-Neem alle lesstof goed door
Hoe? Alleen, in stilte
Hoe lang? 25 minuten
Vragen?: Steek je hand op en ik loop langs



timer
25:00

Slide 30 - Tekstslide

Socialbesitas
oef 20 t/m 23

Slide 31 - Tekstslide

Zelfstandig maken oef 20 t/m 23
  1. Wat?: maak oefening 20 t/m 23 (paragraaf 1.3) 
  2. Hoe?: zelfstandig, zachtjes overleggen mag
  3. Tijd: 10 min
  4. Klaar?: maak opdracht 24
  5. Nabespreken

timer
5:00

Slide 32 - Tekstslide

vragen?

Slide 33 - Tekstslide

Afsluiten van de les 


Succes met het voorbereiden! 

Bij vragen kun je altijd mailen of langslopen.

Slide 34 - Tekstslide