Introductie Projectles

Introductie Project
1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
ProjectMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 1

In deze les zitten 21 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 80 min

Onderdelen in deze les

Introductie Project

Slide 1 - Tekstslide

Leerdoelen
In deze les leer je:
  • wat het vak project inhoudt
  • de werkwijze bij de projectlessen op Kempenhorst College

Slide 2 - Tekstslide

Lesplanning
  • Voorstelrondje
  • Introductie vak project
  • Nodig: etui met pen, potloden, gum, schaar, passer etc.           
  • Bovendien: je laptop opgeladen en verbonden met het schoolnetwerk.
  • Evaluatie

Slide 3 - Tekstslide

Je krijgt dit schooljaar projectles van:
  • Myrthe van de Wijdeven
  • m.vandewijdeven@kempenhorst.nl
  • Docent geschiedenis, M&M, project                                     en Media Smart

Slide 4 - Tekstslide

Wat verwacht jij van projectonderwijs?

Slide 5 - Open vraag

Wat zou je graag willen leren bij projectonderwijs?

Slide 6 - Open vraag

Waar denk je aan bij het vak project?

Slide 7 - Woordweb

Competenties
  • Samenwerken
  • Presenteren
  • Plannen
  • Reflecteren
  • etc.
 

Slide 8 - Tekstslide

Project
  • Casus (opdracht)
  • Opdrachtgever
  • Verschillende vakken (Nederlands, Engels, techniek, verzorging, BEVA etc.)
  • Groepjes
  • Presenteren 
 

Slide 9 - Tekstslide

Digitale vaardigheden
  • Word
  • Excel
  • Presentatieprogramma's
  • Ook bij Mediasmart
 

Slide 10 - Tekstslide

Wie / wat / waar?
  • Vakdocenten, pleinmeesters, leercoaches.
  • Hartplein, (praktijk) lokalen, buiten school.
  • Geen KWT.
  • Veel praktijk.

Slide 11 - Tekstslide

Afspraken pleinen

Slide 12 - Woordweb

Afspraken Hartplein
  • Je komt rustig het plein op. Anderen hebben geen last van ons. 
  • Schade aan de werkplek? --> docent / pleinmeester
  • Niet eten / drinken / kauwgum etc.
  • Tas onder je tafel
  • Alleen knutselen op gewone tafels
  • Werkplek netjes houden en opruimen




Slide 13 - Tekstslide

Afspraken Hartplein
  • Alleen websites voor opdracht staan open.
  • Spullen op tafel die met school te maken hebben.
  • Printen alleen met toestemming pleinmeester.
  • Mailen via schoolmail.
  • Spullen lenen bij pleinmeester met schoolpas.
  • Geleende spullen kapot? Zelf betalen.




Slide 14 - Tekstslide

Op school leren we van en met elkaar, dit betekent dat je:
  • je taalgebruik en stem aanpast aan de omgeving
  • natuurlijk niet kunt schreeuwen of hard praten
  • uiteraard het stoeien tot buiten school bewaart

Openingstijden pleinen
• de pleinen zijn open tijdens de lestijden
• de pleinen zijn gesloten tijdens de pauzes





Slide 15 - Tekstslide

Fases project
Leerdoelen                   oriënteren                 voorbereiden

realiseren                       opleveren                 reflecteren

Slide 16 - Tekstslide

Samenwerkingspdracht
  • Willekeurige groepjes
  • Stapel A4-papier
  • Maak binnen een minuut en zo hoog mogelijke stapel van de vellen papier

Slide 17 - Tekstslide

Groepjes
Groep 1: Babette Groenhout, Duuk Meijlink, Aaron van der Sloot 
Groep 2: Doutzen Gussen, Willem Pol, Wioletta Rossek 
Groep 3: Tijn van Dijck, Jessie Michna, Danee Verhoeven 
Groep 4: Eefke Adriaanse, Lynn van Gestel, Tuur Hoogveld 
Groep 5: Roos Bosters, Batuhan Bulut, Thijmen Harbers 
Groep 6: Tess van Beers, Aimee Dahmen, Alicia Fleurquin 
Groep 7: Juul Jongbloets, Milan Petkovic, Fanuel Tewelde 
Groep 8: Koen van Bavel, Ronny de Langen, Lara van der Sande 

Slide 18 - Tekstslide

timer
1:00

Slide 19 - Tekstslide

Reflectie.
1. Wat ging er goed?
2. Wat ging er minder goed?
3. Wat kun je de volgende keer anders doen?

Slide 20 - Open vraag

Noem 3 dingen die je geleerd hebt vandaag?

Slide 21 - Tekstslide