Les 1 Muzisch creatief 1

Les 1 Muzisch creatief 1
1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quiz en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Les 1 Muzisch creatief 1

Slide 1 - Tekstslide

Welkom bij muzisch creatief 1
Hang je jas op 
aan de kapstok.
Kies een krukje 
aan een tafel.
Doe je oortjes uit en
 zet je telefoon op stil.

Slide 2 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen + vooruitblik les 2





Slide 3 - Tekstslide

Afspraken met elkaar
In het crea lokaal eten en drinken we buiten de deur. Afsluitbaar flesje drinken mag wel.
Wil je naar de wc? Vraag dat eerst aan mij.
Telefoons staan op stil & tijdens uitleg uit het zicht. Verwacht je een telefoontje? Geef dat aan bij mij
We luisteren naar elkaar wanneer iemand praat. We hebben respect voor elkaar, helpen elkaar en ruimen samen op.

Slide 4 - Tekstslide

Kennismaken (10 min)

Slide 5 - Tekstslide

Spel: Ik hou van... ( 3min)
Staan wanneer...
Door je knieën wanneer....
Zitten wanneer...

Slide 6 - Tekstslide

Wat rijmt er op.... Jouw Naam?
We gaan een namen rondje doen met behulp van dit balletje.

Bedenk voor jezelf een kwaliteit/kenmerk wat rijmt op jouw naam en bij jouw past. ( 3 min)
Kun je er niet goed opkomen? 
Iets grappigs mag ook!
Kun je niet iets bedenken dat rijmt? Dan mag je google inzetten.
timer
3:00

Slide 7 - Tekstslide

introductie training  muzisch creatief
Onderdeel Ik ondersteun de cliënt bij participatie: In deze beroepstaak leer je hoe je de cliënt kunt ondersteunen bij het deelnemen aan de maatschappij. Je leert hoe je de cliënt kunt helpen bij het vinden van passende activiteiten en hoe je hem of haar kunt motiveren om deze activiteiten uit te voeren. 

Je maakt in deze training kennis met de verschillende muzisch creatieve activiteiten bijvoorbeeld: kunst en cultuuractiviteiten en zintuigprikkelende activiteiten en je gaat ook zelf ervaren welke materialen en middelen je hiervoor kunt inzetten.

Slide 8 - Tekstslide

Leerdoelen Muzisch creatief
Je toont zelf vaardig te zijn in een aantal muzische vaardigheden en/of kunt anderen daarvoor inzetten en kunt aangeven welke middelen je ervoor nodig hebt.
• Je kunt de juiste materialen en middelen in te zetten bij een eenvoudige muzisch creatieve activiteit
• Je kunt een aantal muzisch creatieve activiteiten inzetten om contact te maken met de cliënt
• Je kunt instructie geven bij de uitvoering van een eenvoudige muzisch creatieve activiteit bij clienten

Slide 9 - Tekstslide

Leermiddelen
Je boek: methodisch begeleiden
Verder gaan we vooral activiteiten doen en ervaren die te maken hebben met creativiteit en h
et aanvullen van jouw portfolio als begeleider.
Motivatie & actieve leerhouding zijn nodig in deze training! :)

Slide 10 - Tekstslide

0- meting
Waar sta jij als je denkt aan je eigen creatieve denkvermogen?
0 = weinig tot geen creatief denkvermogen
10 = Veel tot breed creatief denkvermogen
Leg je antwoord uit & overleg met de persoon waar je naast staat

Slide 11 - Tekstslide

Soorten activiteiten?

Slide 12 - Woordweb

Soorten activiteiten
  1. Drama
  2. Muziek
  3. Dans
  4. Audiovisuele activiteiten
  5. Beeldend vormen
  6. Natuur + buiten activiteiten
  7. Sport en spel activiteiten


Slide 13 - Tekstslide

Soorten spellen Overeenkomsten race
Om een creatieve activiteit te bedenken, kun je natuurlijk gebruik maken van bestaande spullen. En daar zijn spelletjes er 1 van. Spellen zijn een makkelijke manier om contact te maken met de ander, zorgen voor (ont)spanning, plezier en dwingen je om anders na te denken ( spelregels).
Nu zijn er superveel soorten spellen die je kunt doen, In duo's ga je een "overeenkomsten race" doen, wie haalt de finish? :)

Slide 14 - Tekstslide

soorten spellen
Bordspellen
kaartspellen
doe spellen
competitie spel
bal spel
raadspel
puzzel

Slide 15 - Tekstslide

Spellen carrousel
We gaan verschillende spellen ervaren. Lees eerst de spelregels voordat je begint met het spel.
Pas als het voor iedereen duidelijk is ga je beginnen met het spel. Help elkaar hierbij. 
Misschien ken jij al een spel, 
maar is het voor iemand anders wel nieuw, 
geef elkaar de tijd <3

Slide 16 - Tekstslide

Spellen carrousel 
  • We gaan in groepjes van 4/5 studenten verschillende soorten spellen spelen met elkaar.
  • Per spel heb je ongeveer 7 minuten de tijd.
  • Ben je klaar met een spel binnen de tijd? dan doe je nog een ronde!
  • Ben je nog niet klaar binnen de tijd, wint degene met de meeste punten.
timer
7:00

Slide 17 - Tekstslide

Nabespreken Caroussel
  1. Hoe vond je het om "kort" kennis te maken met verschillende soorten spellen? leg je antwoord uit
  2. Welke sprak je het meeste aan en waarom?
  3. Welk spel het minst en waarom?
  4. Wat is het effect van een spel spelen op jou en op anderen?
  5. Op welke manier denk je dat je in je werk spel kan inzetten? 

Slide 18 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen 
 vooruitblik les 2





Slide 19 - Tekstslide

Volgende les
Volgende les gaan we werken aan ons creatieve portfolio en krijg je uitleg over de eindopdracht van deze training.
Zijn er nog vragen/opmerkingen?

Dank jullie wel & fijne dag vandaag

Slide 20 - Tekstslide

Spelregels  "Levend Kwartet"
Er komen zo verschillende vragen in beeld. 
Zoek medestudenten op die hetzelfde antwoord hebben als jij op de vraag. Ga bij elkaar staan en vorm een groepje. Verzamel alle studenten met hetzelfde antwoord bij elkaar binnen de gegeven tijd!
 Kun je niemand vinden? Ga bij iemand staan die het dichtst in de buurt komt van de opdracht ( lijkt op..)

Slide 21 - Tekstslide

Kwartet opdrachten
timer
2:00
  1. Zoek: klasgenoten uit jouw eigen stad! (in de buurt)
  2. Zoek: klasgenoten met dezelfde muzieksmaak
  3. Zoek: klasgenoten met dezelfde kleur sokken aan als jij!
  4. Zoek: klasgenoten met dezelfde oogkleur als jij
  5. Zoek: klasgenoten met dezelfde gezin samenstelling als jij
  6. Zoek: klasgenoten met een vergelijkbare stageplek als die van jou (doelgroep, organisatie)

Slide 22 - Tekstslide