Les 7: MEP Lunch

1 / 75
volgende
Slide 1: Tekstslide
HorecaPraktijkonderwijsLeerjaar 4

In deze les zitten 75 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 140 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Horeca jaar 5 periode 1
Mep lunch - week 8

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

startklaar
start van de les: 
- jas/tas bij kapstok
- jas en haarnetje aan
- handen wassen
- werkbank schoon 


klaar? recept gaan lezen

Slide 5 - Tekstslide

4. Inclusieve didactiek
De docent past een inclusieve didactiek toe door de interactie, eventueel in de thuistalen, in de klas te stimuleren om tot beter begrip van de lesstof te komen. De docent creëert een contextrijke leeromgeving door actief de culturele achtergronden van leerlingen bij de lesinhoud te betrekken. Hierin is de docent zich bewust van de verschillen in de klas. Door flexibel of heterogeen te differentiëren blijft iedereen bij de les betrokken. Gedurende de les reageert de docent positief en proactief op gedrag en maakt het daarmee makkelijker voor leerlingen om gewenst gedrag te laten zien.

Afspraken & regels
  • We laten elkaar uitpraten
  • We zorgen voor een veilige werkomgeving
  • Je doet serieus mee
  • We schelden niet
  • Telefoons in je zakkie en de bak

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Theorie 
  • HoReCa 

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Theorie 
Restaurant
Hotel
Café

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Overzicht Periode 1 j 5
  • Thema: Bestellingen, groenten & fruit
  • Benodigde lesmaterialen: recepten
Week 1
Week 2
Week 3
Week 4
Week 5
intro/kipragout
aardappelsalade
roerbakmie
Dag van de eenheid
Kip in het pannetje
Week 6
Week 7
Week 8
Week 9
Week 10
Panna cotta & kletskop & brownie
Courgettesoep & Kaasvlinders
Mep lunch
Pizza Sucuk
Herhaling/toets

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Agenda voor vandaag
  1. Lesdoelen
  2. MEP lunch
  3. Schoonmaken
  4. Afsluiting

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat hebben we voor de vakantie gedaan?

Slide 11 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen

Slide 12 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. Kan ik op professionele en hygiënische (HACCP) wijze onderdelen van een lunch voor 50 personen voorbereiden 


Slide 13 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.      
HACCP
Haccp = Hazard Analysis and Critical Control Points
 Haccp = controle op voedsel en schoonmaak om 
ziekte tegen te gaan

Grondstoffen ontvangen:
  • Bestelling controleren
  • Houdbaarheidsdatum controleren
  • Temperatuur controleren
  • Verpakking controleren
  • Kwaliteit controleren


Slide 14 - Tekstslide

4. Inclusieve didactiek
De docent past een inclusieve didactiek toe door de interactie, eventueel in de thuistalen, in de klas te stimuleren om tot beter begrip van de lesstof te komen. De docent creëert een contextrijke leeromgeving door actief de culturele achtergronden van leerlingen bij de lesinhoud te betrekken. Hierin is de docent zich bewust van de verschillen in de klas. Door flexibel of heterogeen te differentiëren blijft iedereen bij de les betrokken. Gedurende de les reageert de docent positief en proactief op gedrag en maakt het daarmee makkelijker voor leerlingen om gewenst gedrag te laten zien.

Kleur snijplank
rood
bruin
blauw
groen
geel
wit = 

Slide 15 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kleur snijplank
rood= rauw vlees(ongebakken)
bruin = gebakken vlees + worst
blauw= vis en waterdieren
groen = groente en fruit
geel = kip
wit = kaas, brood, boter 

Slide 16 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kleur snijplank
  • Leg je snijplanken voor je
  • Doe ook alsof er een bruine snijplank ligt
  • Knip de kaartjes uit 
  • Doe het goede plaatje bij de goede naam
  • En leg ze op de goede snijplank



Slide 17 - Tekstslide

4. Inclusieve didactiek
De docent past een inclusieve didactiek toe door de interactie, eventueel in de thuistalen, in de klas te stimuleren om tot beter begrip van de lesstof te komen. De docent creëert een contextrijke leeromgeving door actief de culturele achtergronden van leerlingen bij de lesinhoud te betrekken. Hierin is de docent zich bewust van de verschillen in de klas. Door flexibel of heterogeen te differentiëren blijft iedereen bij de les betrokken. Gedurende de les reageert de docent positief en proactief op gedrag en maakt het daarmee makkelijker voor leerlingen om gewenst gedrag te laten zien.

Taken
  • Eieren koken -> water koken -> eieren erin, water weer bubbelen, 1 minuten koken
  • Paprika in reepjes snijden
  • Kip in reepjes snijden
  • Sla snijden
  • Komkommer / tomaat in plakjes snijden
    Recepten

Slide 18 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Recepten
8x recept
5x recept

Slide 19 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Recepten
5x recept
5x recept

Slide 20 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kip Cajun
  • Paprika snijden
  • Bakken met Kip & Cajun kruiden in oven
  • Cajunmayo maken
Recepten

Slide 21 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Ingrediënten kaasstengel
1/2 stuks bladerdeeg
0,5 theelepel sesamzaad/maanzaad
1 theelepel geraspte kaas

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kaasstengel
  1. Snij je bladerdeeg in  4 repen. 
  2. Smeer in met water
  3. Verdeel je bladerdeeg over je bakpapier
  4. Strooi het zaad en kaas en zaad op je bladerdeeg. 
  5. Invriezen


Slide 23 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Tomatensoep - INGREDIËNTEN
  • 10 gr boter 
  • 10 gr bloem
  • 250 ml water
  • 1/2 bouillonblokje
  • 1/2 blikje tomatenpuree
  • 1 tl vermicelli
  • 1 takjes peterselie - eventueel een broodje

Slide 24 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 1
Zet een kleine steelpan op en het vuur laag. Smelt de boter hier in.

Slide 25 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 2
Doe de tomatenpuree erbij op de bodem van de pan, roer 1 minuut door.

Slide 26 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 3
Haal de pan van het fornuis en doe de bloem erbij. Roer goed.

Slide 27 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 4
Zet de pan weer op het fornuis en gaar 1 minuut.

Slide 28 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 5
Doe het water erbij en roer tot er geen klontjes meer zijn. Doe het bouillonblokje erbij.

Slide 29 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 6
Breng de soep aan de kook en doe de vermicelli en gehakt erbij. Zet het vuur laag.

Slide 30 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 7
Laat nog 10 minuten zacht doorkoken. 
Maak af met peper en zout.

Slide 31 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Stap 8
Maak de soep op smaak. 

Doe de soep in de soepkom. 

Slide 32 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. Kan ik op professionele en hygiënische wijze onderdelen van een lunch voor 50 personen voorbereiden 


Slide 33 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.      
Begrippen uit deze les
  • Snijplanken
  • HACCP

Slide 34 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf nu op
  • Snijplanken
  • HACCP

Slide 35 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


Deze vraag heb ik nog.....

Slide 36 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Taken einde van de les
  • vloer (3P)
  • controle (3P)
  • weegtafel (1 a 2P)
  • was (2P)
  •  doekjes (1 a 2P)
  • kruidenkar (1 a 2P)
  • verwarming (1 a 2P)'
  • afwas tafel (1 a 2 P)

Slide 37 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Hoe heb je gewerkt vandaag?

Slide 38 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Wat heb je geleerd vandaag? Noem 1 ding.

Slide 39 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Wat wil je nog leren? Noem 1 ding.

Slide 40 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 41 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Ben je blij met het resultaat?
timer
1:00
😒🙁😐🙂😃

Slide 42 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 43 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les 
  • Kan ik uitleggen wat FIFO is
  • Heb ik veilig en hygiënisch gewerkt aan de kip in de pan

Slide 44 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Ontvangst van goederen

Slide 45 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 46 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Woordzoekers - bij tijd over
timer
30:00

Slide 47 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

timer
20:00

Slide 48 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 49 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat betekent FIFO ook alweer?

Slide 50 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Waarop controleren we producten?

Slide 51 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Maak de opdracht per 2 tal (15m)

Slide 52 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Hoe moeilijk vond je deze opdracht?
010

Slide 53 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Wat betekent HACCP?
A
Hazard Analysis and Critical Control Points
B
Hazard Analysis Cleaning and Cooking points
C
Health and Care Certification Compliance Program
D
Hazardous Activity and Contamination Protocol

Slide 54 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Hazard Analysis and Critical Control Points
  • Risico analyse 
van kritische controle punten

Denk hierbij aan handcontactpunten, maar ook de temperatuur in de koelkast en de temperaturen van de producten

Slide 55 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Zoek op en schrijf op wat de NVWA is
en wat ze doen (5m)

Slide 56 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat doe de NVWA?

Slide 57 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

  NVWA

Slide 58 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat betekent de term FIFO?

Slide 59 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Opdracht 5 minuten
  • Zoek 3 aziatische groenten op
  • Schrijf de naam op en omschrijving

Slide 60 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Noem 3 bindmiddelen?

Slide 61 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Wie heeft er vragen?

Slide 62 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag! 
  • Koksbuis aan
  • Haarnetje op
  • Handen wassen
  • Werkbank schoonmaken

Slide 63 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag! 
  • Koksbuis aan
  • Haarnetje op
  • Handen wassen
  • Werkbank schoonmaken

Slide 64 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Extra voor wie klaar is
Klaarzetten op 7 borden:
Kopje met 100 gram bloem
Kopje met 60 ml water
Blokje margarine van 10 gram
Halve ui
50 gram geraspte kaas


Slide 65 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Begrippen uit deze les
  • Pakbon
  • FIFO
  • HoReCa

Slide 66 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat heb je geleerd vandaag?

Slide 67 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

BEGRIPPEN UIT DEZE LES
...
...
...
...
...

Slide 68 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Exit ticket (formatief evalueren)

Zie voorbeelden in de map TOOLS 
van de gedeelde map.

Slide 69 - Tekstslide

Formatief evalueren: 
Het werken met leerdoelen maakt effectief feedback geven mogelijk.
Gedurende de les wordt continue geëvalueerd in hoeverre de leerlingen de leerdoelen
beheersen. Leerlingen gaan pas aan de slag met het volgende leerdoel wanneer zij
aantonen de vorige te beheersen. De docent laat op verschillende manieren weten waar
leerlingen naartoe werken (feed-up), of zij goed bezig zijn (feed-back) en wat de volgende
stap is (feedforward). Deze feedback is niet alleen gericht op een taak/product, maar vooral
ook op hoe leerlingen op een juist antwoord zijn gekomen (proces). Enkele praktische tips
om met formatief evalueren aan de slag te gaan: https://toetsrevolutie.nl/?p=2298 &
https://hetdigitalewerkvormenboek.files.wordpress.com/2020/07/het-digitale-
werkvormenboek.pdf
Klik op de spinner
Formatief evalueren

Slide 70 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


Deze vraag heb ik nog.....

Slide 71 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 72 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 73 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Ben je blij met het resultaat?
😒🙁😐🙂😃

Slide 74 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je mij geven voor deze les?
010

Slide 75 - Poll

Deze slide heeft geen instructies