Sprint 1: Onderzoek dier LB1E

Onderzoek dier
Lesplanning
  • Nieuwe groepen maken
  • Dieren verdelen
  • DOD en DOF noteren
  • Taken formuleren
  • Puntenpoker
  • Starten met het onderzoek

Leerdoelen
  • Je kunt door middel van puntenpoker de taken eerlijk verdelen.
  • Je kunt juiste informatie zoeken. 
1 / 12
next
Slide 1: Slide
InformatiekundeMiddelbare schoolvmbo t, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 12 slides, with interactive quiz and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Onderzoek dier
Lesplanning
  • Nieuwe groepen maken
  • Dieren verdelen
  • DOD en DOF noteren
  • Taken formuleren
  • Puntenpoker
  • Starten met het onderzoek

Leerdoelen
  • Je kunt door middel van puntenpoker de taken eerlijk verdelen.
  • Je kunt juiste informatie zoeken. 

Slide 1 - Slide

Nieuwe groepen maken
Jullie hebben kunnen oefenen met het kiezen van een scrummaster en het maken van groepen. 

Voor de eindopdracht gaan we nieuwe groepen maken.

Slide 2 - Slide

Scrum-team
Het team bestaat uit 3-4 personen.

Het vormen van een team gebeurt in de volgende stappen:
  1. Kiezen van de Scrum Master: De Scrum Master wordt gekozen of aangewezen.
  2. Inventariseren van kwaliteiten: Elk teamlid noteert anoniem zijn of haar kwaliteiten en vaardigheden.
  3. Vorming van het team: De Scrum Master selecteert teamleden op basis van zijn/haar kwaliteiten, zodat het team optimaal kan samenwerken.

Slide 3 - Slide

Scrummasters kiezen
Kies drie leerlingen uit de klas die volgens jou een goede Scrum Master zouden kunnen zijn.

Stemmen kan via: 
  • https://strawpoll.live
  • Pincode: 663329

Slide 4 - Slide

Kwaliteiten
Geef op het formulier aan welke kwaliteiten jij wilt
gaan inzetten tijdens het aankomende project. 
  • Kruis er minimaal 3 aan.
  • Kruis er maximaal 5 aan.

Gebruik een potlood en kleur het hele bolletje in!

Slide 5 - Slide

Welke kwaliteiten heb jij?
(noteer er 5)







Slide 6 - Mind map

Dier kiezen

Slide 7 - Slide

Start onderzoek
Voordat je echt gaat beginnen, moeten jullie eerst het volgende doen:
  • De scrummaster maakt een nieuw document aan en de groep bedenkt hun naam.
  • Het document krijgt de naam: groepsnaam-dier.
  • Het document wordt gedeeld met alle groepsleden en de scrummaster zorgt ervoor dat iedereen het kan bewerken.
  • Bedenk met de nieuwe groep jullie DoF en DoD en vul op je scrumbord de DoF en de DoD in.
  • Bedenk met je groep de taken die gedaan moeten worden, schrijf die op post-its en plak ze op de goede plek op het scrumboard.
  • Geef de taken (volgende 2 dia's) punten dmv puntenpoker
  • Maak een burn down grafiek en plak die op je scrumboard
  • Voer de eerste stand up uit: zie volgende dia

Slide 8 - Slide

Informatie zoeken 1
Geef antwoord op de onderstaande vragen over het dier
en verwerk deze informatie in het verslag.

Eigenschappen van het dier
• Wat voor dier is het? Beschrijf het dier en wat er bijzonder aan is.
• Waar leeft dit dier? Noem het land, het klimaat en de omgeving (bijv. bos, woestijn, zee).
• Leeft dit dier alleen of in een groep? Wat betekent dat voor hoe het dier leeft?
• Welke vijanden heeft dit dier? Hoe verdedigt het zichzelf?
• Hoe beweegt dit dier? Denk aan lopen, vliegen, zwemmen, springen of graven.

Slide 9 - Slide

Informatie zoeken 2

Hoe het dier leeft
• Wat doet dit dier op een dag? Hoe zoekt het eten, slaapt het, en gedraagt het zich?
• Hoe beschermt dit dier zich tegen het weer? Denk aan schuilplaatsen, vacht of andere trucjes.
• Hoe past dit dier zich aan zijn omgeving aan? Bijv. door kleur, schubben, veren of vacht.

Waar het dier slaapt en schuilt
Hoe ziet het nest, hol of de schuilplaats van dit dier eruit? Beschrijf de vorm en grootte.
• Waarom heeft het nest of hol deze vorm? Hoe helpt dit het dier?
• Op welke plek maakt dit dier zijn nest of hol? Waarom is die plek handig?
• Van welke materialen maakt het dier zijn nest of hol? Hoe komt het aan deze materialen?


Slide 10 - Slide

Acceptatiecriteria 
Inhoud van het onderzoek
- Alle vragen over het dier zijn volledig en duidelijk beantwoord.
- Het onderzoek bevat afbeeldingen van het nest vanuit verschillende hoeken.
- Er zijn minimaal drie verschillende bronnen gebruikt.
- Alle gebruikte bronnen zijn vermeld op de laatste pagina van het verslag.

Opbouw en structuur van het verslag
Voorblad bevat:
- Titel van het verslag
- Naam, klas, school, datum en docent
- Eventueel een passende afbeelding



Inhoudsopgave is aanwezig en bevat:
- Hoofdstukindeling
- Paginanummers
- Digitale versies bevatten werkende verwijzingen

Indeling van het verslag:
- Inleiding (waar gaat het verslag over?)
- Hoofdgedeelte (de antwoorden op de onderzoeksvragen)
- Conclusie (samenvatting van de belangrijkste punten)

Slide 11 - Slide

Acceptatiecriteria 
Uitwerking en presentatie

Lay-out is verzorgd:
- Duidelijk en leesbaar lettertype
- Juiste plaatsing en grootte van afbeeldingen
- Overzichtelijke alinea-indeling

Taalverzorging:
- Geen spelfouten
- Correcte grammatica en interpunctie

Eigen verwoording:
- Tekst is in eigen woorden geschreven
- Er is geen plagiaat






Slide 12 - Slide