week 3

week 3
les 1
1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
NT2Middelbare schoolhavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactif, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

week 3
les 1

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vandaag:
 Verleden tijd (wedstrijdje)
Lezen in Katvis

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen:
Je weet wat de onvoltooid verleden tijd is en hoe je die maakt.
Je leert vormen van de ovt.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Verleden tijd - wedstrijd
In je groepje.
Maak opdracht 1.
Klaar? --> Eén persoon laat antwoorden controleren.
In orde? --> Jullie mogen opdracht 2 maken.
Etc.
Wie heeft als eerste de drie opdrachten klaar?

Slide 4 - Diapositive

Zie opdrachten in de Drive.
Opdracht tijdens lezen 
1. Moeilijke woorden opschrijven.
2. 

werkwoord
hele werkwoord
betekenis
ik had
hebben
to have

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen!

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

week 3
les 2

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vandaag:
Oefening (filmpje) verleden tijd
Lezen!

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen:
Je kunt de verleden tijd juist gebruiken.
Je leert nieuwe vormen van de ovt.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Oefening verleden tijd
Kijk naar het filmpje.
Wat gebeurt er?


Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 11 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht
* schrijf op een whitebordje de 5 belangrijkste woorden van het filmpje.
* wissel het bordje met een ander tweetal en schrijf 3 zinnen in de ovt waarin je hun woorden gebruikt.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen!
* Boekjes dicht; luister naar de fouten die de docent maakt in de ovt en klop op je tafel als je een fout hoort.
* Lees kritisch mee en klop als je een foutje hoort.
* Voorleeswedstrijdje; 5 leerlingen staan voor de klas en lezen om beurten een zin. Bij een fout, ga je zitten.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

week 3
les 3

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Schrijf op in de ovt
  1. ik loop
  2. hij ontmoet
  3. zij fluisteren
  4. zij schenkt in
  5. wij verplaatsen



Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Antwoorden: Schrijf op in de ovt
  1. ik loop - ik liep
  2. hij ontmoet - hij ontmoette
  3. zij fluisteren - zij fluisterden
  4. zij schenkt in - zij schonk in
  5. wij verplaatsen - wij verplaatsten



Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vandaag:
Schrijfoefening artikel schoolkrant
Lezen!

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen:
Je kunt de verleden tijd juist gebruiken.
Je leert nieuwe vormen van de ovt.

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Schoolkrant

Slide 19 - Carte mentale

Laat op whitebordjes kenmerken schrijven.
- Gaat over iets wat met de school te maken heeft.
- Geschreven voor leerlingen én leraren (dus niet te informeel, wel begrijpelijk).
- Duidelijke opbouw:
* Titel: zegt waar het artikel over gaat
* Inleiding: intro van wat er is gebeurd
* Kern: Geeft antwoorden op wie, wat, waar, wanneer, waarom, hoe
* Slot: conclusie, mening of vooruitblik (“We kijken al uit naar volgend jaar!”)
- Geschreven in de verleden tijd

Kenmerken schoolkrant
- Gaat over iets wat met de school te maken heeft.
- Geschreven voor leerlingen én leraren en ouders (dus niet te informeel, wel begrijpelijk).
- Duidelijke opbouw:
* Titel: zegt waar het artikel over gaat
* Inleiding: intro van wat er is gebeurd
* Kern: Geeft antwoorden op wie, wat, waar, wanneer, waarom, hoe
* Slot: conclusie, mening of vooruitblik (“We kijken al uit naar volgend jaar!”)
- Geschreven in de verleden tijd

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Schrijfoefening
* In je groepje  - samenwerken is belangrijk!
* Schrijf een schoolkrantartikel van 100 woorden.
* Eerst op papier, laten controleren en dan in Word document (met spellingscontrole)
* Op de computer, inleveren in Toddle.

Let op: gebruik de kenmerken van de schoolkrant + let op de verleden tijd.
Let op: gebruik de woorden die horen bij de foto's op de volgende slide.

Slide 21 - Diapositive

Optie 1:
Bespreken na inleveren

Optie 2:
Volgende les bespreken 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen!

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions