Leerlijn geld (A-route) Hoofdstuk 10 les 4

Hoofdstuk 10 les 4: Afrekenen producten
1 / 11
volgende
Slide 1: Tekstslide
RekenenPraktijkonderwijsLeerjaar 1

In deze les zitten 11 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Hoofdstuk 10 les 4: Afrekenen producten

Slide 1 - Tekstslide

Doel van de les
In deze les werken we aan: 

- Afmaken werkblad 3 (verhaaltjessommen met geld)
- Afrekenen van producten met een prijs per kilo

Slide 2 - Tekstslide

Afmaken
De vorige les zijn we begonnen aan werkblad 3. 
Je krijgt nu de tijd om deze af te maken. 

Daarna samen nakijken.
timer
10:00

Slide 3 - Tekstslide

Terugblik prijs per meter
Je maakt zelf een vlieger. Daarvoor heb je 20 meter touw nodig. 

1 meter touw kost €2. 

Hoeveel moet je dan betalen?

Slide 4 - Tekstslide

Instructie prijs per kilo
1 kilo kip kost €8. 

Hoeveel kost dan 2 kilo? 
En hoeveel kost 5 kilo? 
En hoeveel kost 500 gram? 
En 250 gram?
Weetje!
1 kilo is 1000 gram

Slide 5 - Tekstslide

1 kilo chocolade kost €5.
Hoeveel kost 3 kilo chocolade?

Slide 6 - Open vraag

1 kilo aardappels kost €2.
Hoeveel kost 500 gram?

Slide 7 - Open vraag

1 kilo worst kost €1,50
Hoeveel kost 2 kilo worst?

Slide 8 - Open vraag

500 gram snoep kost €2,50
Hoeveel kost 1 kilo snoep?

Slide 9 - Open vraag

Aan de slag
In je werkboek blz. 83 en 84:

Maak opdracht 12, 13 en 14. 

Daarna samen nakijken. 
timer
10:00

Slide 10 - Tekstslide

Wat hebben we geleerd?
De afgelopen 4 lessen hebben we geleerd:
- Wat gepast betalen is
- Waarom je geld erbij vraagt bij de kassa
- Hoeveel geld je erbij moet vragen
- Afrekenen met een prijs per meter
- Afrekenen met een prijs per kilo

Slide 11 - Tekstslide