LLT - Les 5 Doelstellingen

LLT - Doelstellingen 
Herhalen/opfrissen
Periode 2 
Landstede sport en bewegen
1 / 38
volgende
Slide 1: Tekstslide
MentorlesMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 38 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

Onderdelen in deze les

LLT - Doelstellingen 
Herhalen/opfrissen
Periode 2 
Landstede sport en bewegen

Slide 1 - Tekstslide

Wat was jouw hoogtepunt van afgelopen vakantie?

Slide 2 - Open vraag

Wat gaan we doen?  

Ervaren/ zien wat voor verschillende doelstellingen er zijn; motorische doelstelling, cognitieve doelstelling en sociaal-affectieve doelstelling.

Motorische cognitieve en sociaal-affectieve doelstelling bedenken.

Filmpjes maken waarin de verschillende doelstellingen aanbod komen.

Slide 3 - Tekstslide

Doelstelling van deze les:


Na deze les weet je wat voor verschillende doelstellingen er zijn. 

Slide 4 - Tekstslide

Leesopdracht
Voordat je gaat starten beginnen we met lezen.
Pak je boek 'erbij. Zoek naar didactische sleutelvragen. 
Welke didaactische sleutelvraag beantwoord je met een doelstelling?
Lees vanaf bladzijde 49 t/m 60 als voorbereiding op deze LessonUp.

Slide 5 - Tekstslide

Doelstellingen
Als je lesgeeft, dan wil je wat bereiken. Wat je wilt bereiken noemen we een doelstelling. 

Als je iets wilt bereiken, het veranderen van gedrag, is werken met een doel cruciaal. 

Slide 6 - Tekstslide

Wat zijn doelstellingen volgens het boek?

Slide 7 - Open vraag

Welke drie soorten doelstellingen zijn er?

Slide 8 - Open vraag

Waarom is het belangrijk om het begin en eindgedrag goed in beeld te hebben van je les?

Slide 9 - Open vraag

Waarom zijn doelstellingen nodig?
  • Aangeven wat je wilt bereiken​
  • Jezelf aanzetten tot nadenken over wat je gaat doen​
  • Komen tot een optimaal leerresultaat​
  • Richting geven aan de praktische invulling van je training​
  • Je kunnen verantwoorden tegenover een ander




Slide 10 - Tekstslide

Meerkeuzevragen
Geef aan bij onderstaande doelstellingen of het om motorisch, cognitieve of sociaal-affectieve doelstellingen gaat.   

Slide 11 - Tekstslide

Vijf fouten en correcties kunnen opnoemen van de handstandoverslag
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 12 - Quizvraag

De schoolslagbewegingen kunnen maken
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 13 - Quizvraag

Plezier beleven aan sportbeoefening
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 14 - Quizvraag

De dribbel bij voetbal kunnen uitoefenen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 15 - Quizvraag

Met de squat-techniek 120 kg kunnen tillen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 16 - Quizvraag

Het kunnen omgaan met winst en verlies
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 17 - Quizvraag

Het 4-3-3 systeem bij voetbal kunnen uitleggen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 18 - Quizvraag

Een duurloop van 10 km. kunnen lopen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 19 - Quizvraag

De juiste positie kiezen bij een zoneverdediging
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 20 - Quizvraag

Bij niet-lukken doorzettingsvermogen tonen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 21 - Quizvraag

De techniek van de schoolslag kunnen analyseren
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 22 - Quizvraag

Een methodiek van de lay-up kunnen samenstellen
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 23 - Quizvraag

Het kunnen accepteren van beslissingen van de scheidsrechter
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 24 - Quizvraag

De rechtstandige sprong kunnen uitvoeren
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 25 - Quizvraag

Een goede samenwerking laten zien
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 26 - Quizvraag

Doelstellingen en je les/ training 
Een doelstelling geeft richting aan:​

  •  De lesopbouw​
  •  De organisatie​
  •  De bewegingsvormen​
  •  De didactische werkvormen



Slide 27 - Tekstslide

1

Slide 28 - Video

00:00
Film doelstellingen
Bekijk het volgende filmpje met verschillende doelstellingen. Schrijf voor jezelf op welke doelstellingen je ziet.

Slide 29 - Tekstslide

Wat is een doelstelling voor
activiteit 1?
A
De deelnemers kunnen slalommen om de pionnen aan het einde van de les.
B
De deelnemers kunnen op hun handen lopen tijdens de crossfit les, waarbij ze recht in de handstand staan en naar hun handen kijken.​
C
De deelnemers kunnen op hun handen lopen tijdens de crossfit les.
D
De deelnemers kunnen in de handstand staan en naar hun handen blijven kijken.

Slide 30 - Quizvraag

Welke soort doelstelling is activiteit 1?
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 31 - Quizvraag

Wat is een doelstelling voor
activiteit 2?
A
Klas 1u kan een mat kantelen met een persoon erop en die kan blijven zitten.
B
Klas 1U kan de mat kantelen en op de grond laten vallen met een persoon erop.
C
Klas 1U kan samenwerken door de mat te kantelen.
D
Klas 1U kunnen de mat kantelen terwijl er een persoon op zit door goed samen te werken.

Slide 32 - Quizvraag

Welke soort doelstelling is activiteit 3?
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 33 - Quizvraag

Wat is een doelstelling voor activiteit 3?
A
De studenten weten hoe het meervoudig poulesysteem werkt.
B
De studenten kunnen een poulesysteem opschrijven.
C
De studenten maken gebruik van een door de docent bedacht en ontwikkelt poulesysteem
D
De studenten weten wat een poulesysteem inhoudt.

Slide 34 - Quizvraag

Welke soort doelstelling is activiteit 3?
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 35 - Quizvraag

Wat is een doelstelling activiteit 4?
A
De crossfitter roeit op een roeiapparaat zover mogelijk.
B
De crossfitter kan 3 km roeien op een roeiapparaat.
C
De crossfitter kan 3 km roeien in de crossfitbox, binnen een tijdsbestek van 12 minuten.
D
De crossfitter kan binnen een tijdsbestek van 12 minuten heel ver roeien.

Slide 36 - Quizvraag

Welke soort doelstelling is activiteit 4?
A
Motorische doelstelling
B
Cognitieve doelstelling
C
Sociaal-affectieve doelstelling

Slide 37 - Quizvraag

Einde van de opdracht
Je mag nu LessonUp afsluiten. Je score wordt berekend. 

Slide 38 - Tekstslide