C1. Opzet natuurwetenschappelijk onderzoek

C1. Natuurwetenschappelijk onderzoek
Tuinkerszaadjes

1 / 14
volgende
Slide 1: Tekstslide
NatuurMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 1

In deze les zitten 14 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

C1. Natuurwetenschappelijk onderzoek
Tuinkerszaadjes

Slide 1 - Tekstslide

Op de agenda
  • Leerdoelen
  • Planning
  • Natuurwetenschappelijk onderzoek
  • Werkwijze tuinkerszaadjes
  • Aan de slag
  • Tussentijdse check
  • Afsluiting les

Slide 2 - Tekstslide

Leerdoelen
Les 1
  • Je weet welke onderdelen er in een natuurwetenschappelijk verslag zitten
  • Je kunt uitleggen wat je doet per onderdeel van een natuurwetenschappelijk verslag
  • Je begrijpt wat een variabele is
  • Je kunt een juiste hoofdvraag bedenken waarbij je onderzoek doet naar 1 variabele op bijv. tuinkerszaadjes
  • Je kunt een hypothese bedenken die bij een gegeven hoofdvraag past
  • Je begrijpt wanneer een onderzoek eigenlijk niet meer over 1 enkele variabele gaat en kan een oplossing bedenken

Slide 3 - Tekstslide

Planning
Week 19
Les 1 - 
Workshop onderzoek doen en inzetten zaadjes
Les 2 - Anatomie plant en bekijken resultaten zaadjes

Week 20 (veel uitval, verschilt per klas)

Week 21
Les 1 - Meten is weten en bijwerken resultaten zaadjes
Les 2 - Uitwerken verslag

Week 22
Les 1 - Formatieve oefentoets

Slide 4 - Tekstslide

Stel je gaat (natuurwetenschappelijk) onderzoeken? Waar begin je dan mee?

Slide 5 - Open vraag

Natuurwetenschappelijk Verslag (boekje)
Introductie
  • Titel
  • Inhoudsopgave
Inleiding
  • Onderzoeksvraag 
  • Hypothese
  • Achtergrondinformatie/theorie
Onderzoeken
  • Materiaal en methode (stappenplan)
  • Resultaten
Je vraag beantwoorden
  • Conclusie
  • Discussie
Verantwoording
  • Bronvermeldingen

Les 1
Les 3
Tussentijds

Slide 6 - Tekstslide

Opzet onderzoek
Introductie
  • Titel
  • Inhoudsopgave

Inleiding
  • Onderzoeksvraag (1 variabele)
  • Hypothese
  • Achtergrondinformatie/theorie

Voorbeeld
Wat is de invloed van ...X... op ...Y...?


Slide 7 - Tekstslide

Onderzoeksvraag
Bespreek per half MC (gebruik de website)
1.) Wat is een variabele? 
2.) Hoe onderzoek je 1 variabele?
3.) Welke variabele lijkt je interessant om te onderzoeken bij jouw plantjes?

Klaar? Bekijk BAGGER en bereid jullie hoofdvraag vast voor per half MC.

NEEM NU MET DE KLAS DE VARIABELEN DOOR

Slide 8 - Tekstslide

Welke (enkele, dus 1) variabele ga je onderzoeken?

Slide 9 - Open vraag

Werkwijze + Materialen 
  • Zaadjes (aantal)
  • 2 schaaltjes
  • Bodem
  • Plek
  • Variabele
    Bijv: licht, water, bodem, kleur licht, geluid
  • Vul verder in wat jullie gaan gebruiken

Slide 10 - Tekstslide

Aan de slag
  1. Vul de hoofdvraag in
  2. Opzoeken (en noteren) theorie en schrijven hypothese
  3. Materiaallijst bijwerken
  4. Werkwijze/stappenplan bijwerken
  5. Klaarzetten tuinkerszaadjes
  6. Voorbereiden wanneer en hoe je resultaten gaat bijwerken!!!

Slide 11 - Tekstslide

Resultaten (2x)
Na 4 dagen en na ongeveer 7 dagen 
1.) Bewijsmateriaal 
  • 2x2 foto's (=4x)

2.) Waarnemingen
  • 2x2 tekeningen (=4x)
  • 2x2 beschrijvingen (=4x)
  • 2x2 lengtegroei (=4x)

3.) Waarneming verwerken
  • Grafiek (1x)

Slide 12 - Tekstslide

Wat is nog onduidelijk voordat je aan de slag gaat?

Slide 13 - Open vraag

Afsluiting les
  • Vragen?
  • Belangrijke afspraken 
  • Wie noteert wat en wanneer?
  • Wat als iemand afwezig is?
  • Wie bewaart het boekje!
  • Zet deze afspraken in je agenda!

Slide 14 - Tekstslide