Les 8 - Groep 5: Reclame deel 3

RECLAME
Les 3
1 / 9
volgende
Slide 1: Tekstslide
KunstBasisschoolGroep 5,6

In deze les zitten 9 slides, met tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 90 min

Instructies

Cultuurcoachtraject Groep 5 - Filmles 8 - Reclame III

LESDUUR 
90 min.
 
INTRODUCTIE
In drie lessen* onderzoeken leerlingen hoe reclames worden gemaakt. Welke trucs passen filmmakers toe om een succesvolle reclame te maken? Waarom is slow-motion zo belangrijk voor reclame? En welke filmshots kun je allemaal gebruiken om je boodschap over te laten komen. De opgedane kennis passen de leerlingen toe in hun eigen reclamevideo.

In deze laatste en derde les gaan de leerlingen de montage in. Ze maken van hun opnamen een reclamevideo met titel, aftiteling en voice-over. De les eindigt met een presentatie en reflectie op hun eigen werk.

*Let op: er zijn 3 lessen, er is genoeg inhoud om het in 4 lessen te doen. Dit is volledig afhankelijk van hoeveel tijd je per les op jouw school hebt. Dus pas aan naar eigen inzicht! 



LESDOELEN
  • De leerling legt uit wat monteren is.
  • De leerling monteert een eigen reclamevideo van 2 minuten.
  • De leerling voegt geluid en/of voice-over toe aan een eigen reclame.
  • De leerling reflecteert op diens eigen proces en eindproduct.       

OPZET
  • Introductie | 5 min.
  • Uitleg + Opdracht: Monteren | 45 min.
  • Uitleg + Opdracht: Muziek & Voice Over | 10 min.
  • Presentatie + Reflectie | 20 min.
  • Afsluiting en vooruitblik | 5 min.

INSTRUCTIES

Materiaal
  • Digibord met internet en LessonUp
  • iPad + microfoon voor elk groepje (elk groepje dezelfde iPad als vorige les)
  • Eventueel papier en tekenspullen om reclameposters te maken.

Overige voorbereiding
Elk groepje heeft weer de iPad nodig die ze in de vorige les gebruikt hebben.
Oefen zelf vooraf met het programma iMovie voor het geval je daar nog niet bekend mee bent.
(Zie de video op slide 4: https://www.youtube.com/watch?v=3yJewWmdo7c)

Extra ruimtes nodig
Nee, deze les is klassikaal en 100% in de klas
 
2e docent nodig
Ja, er gaat gemonteerd worden dus begeleiding is belangrijk. 

AANPASSEN OP THEMA
In de reclamelessen bedenken de leerlingen een eigen product waar ze een reclame voor maken. In de les worden suggesties gegeven voor wat voor een soort product dat kan zijn (iets dat je leven beter maakt bijv.) maar dit kan uiteraard ook aan een schoolthema worden aangepast.

Onderdelen in deze les

RECLAME
Les 3

Slide 1 - Tekstslide

INTRODUCTIE | 2 MIN
In de vorige les hebben jullie je reclame gefilmd, maar hij is nog niet af. Vandaag gaan jullie je reclame monteren:

Monteren
Wie kan uitleggen wat monteren is?

Waar kun je monteren allemaal voor gebruiken?
MONTEREN

Slide 2 - Tekstslide

MONTEREN | 45 MIN
V: Wie kan er uitleggen wat monteren is?
A: Monteren is het achter elkaar plakken van de scènes film die je hebt opgenomen. 

V: Wie heeft een idee waar je monteren allemaal voor kunt gebruiken?

Schrijf de antwoorden van de leerlingen op en vul zelf aan:

- Knippen (korter maken van opnames)
- Plakken
- Scènes op de goede plek zetten
- Geluid toevoegen (muziek, voice-over, geluidseffecten)
- Filters toevoegen
- Slow-motion toepassen
- Titels (titel + aftiteling)

Uitleg iMovie
iMOVIE

Slide 3 - Tekstslide

Laat op de iPad zien hoe het monteren werkt. Open iMovie en laat zien hoe je fragmenten importeert, knipt en achter elkaar plakt.
Hou het beknopt en loop rond voor assistentie als de leerlingen bezig zijn.
Bespreek in ieder geval:

- Shots importeren en op goede volgorde toevoegen. Laat ook meteen zien dat je als je op een shot klikt je er in kunt werken.

- Knippen en plakken. Laat zien hoe je een shot inkort en hoe je een stukje uit een shot kan knippen.

- Laat zien hoe je slow-motion toepast.

- Laat zien hoe je titels toevoegt.

- Laat zien hoe je geluid inspreekt bij een fragment of een audio track importeert.

- Laat zien hoe je het geluid bij fragmenten weghaalt.

- Laat zien waar de geluidseffecten zitten.

Slide 4 - Video

Optioneel:
https://www.youtube.com/watch?v=3yJewWmdo7c (00:00-11:16)

(Laat eventueel alleen een deel zien, afhankelijk van de ervaring van de leerlingen)
Tijd om jullie reclame te monteren!
MONTEREN

Slide 5 - Tekstslide

Laat de leerlingen in hun groepje samen monteren. Ze hebben in totaal 40 minuten.

Extra opdracht: Als er leerlingen zijn die niet mee kunnen doen aan het monteren, dan kunnen zij een reclameposter maken voor hun product.
Voice-over opnemen
MUZIEK / VOICE-OVER

Slide 6 - Tekstslide

OPTIONEEL: MUZIEK & VOICE-OVER | 10 MIN
Laat de leerlingen weten dat ze nog 10 minuten hebben.

Als ze nog een voice-over willen inspreken is het goed daar nu aan te beginnen. 

(Leg uit dat een voice-over een stem is die bij een reclame uitleg geeft of het verhaal vertelt. De persoon van de wie de stem komt is niet in beeld.)

In iMovie kun je meteen een voice-over opnemen over je film als je klikt het microfoon tekentje. Op de iPads staan eventueel liedjes die kunnen worden gebruikt als achtergrondmuziek.

De leerlingen die geen extra geluid nodig hebben kunnen gewoon nog even verder monteren.



Presentatie + Reflectie
Waar ben je het meest trots op uit je reclame?
Wie heeft er iets bij een andere groep gezien dat je zelf ook de volgende keer gaat doen?
PRESENTATIE

Slide 7 - Tekstslide

PRESENTATIE + REFLECTIE | 20 MIN
Laat elk groepje hun reclame presenteren. Vraag na elke presentatie of de klas een top en een tip wil geven voor het groepje.

Reflecteer verder met de klas op het maken van hun eigen reclame.
Stel vragen als:

- Waar ben je het meest trots op uit je reclame?
- Welk product van je klasgenoten wil je zeker gaan kopen?
- Wie heeft er iets bij een andere groep gezien dat je zelf ook de volgende keer gaat doen?
- Wat heeft je verrast?
- Wat zou je de volgende keer anders willen doen?


Denk je dat je voortaan ander naar reclames gaat kijken?

Slide 8 - Tekstslide

AFSLUITING | 5 MIN
Dit was de laatste les over reclame. 
Hebben deze lessen veranderd hoe je naar reclames kijkt?

In de volgende les gaan we ontdekken hoe je met foto’s de werkelijkheid kan veranderen. Jezelf bijvoorbeeld heel groot of heel klein laten lijken.

Regeling Driejarige subsidies Cultuurcoach

Slide 9 - Tekstslide

Deze les is gemaakt ihkv de 3 jarige regeling Cultuurcoaches van het AFK

Eye filmmuseum, Filmhub Noord-Holland, Cinekid, NurLimonade media en Taartrovers