M&G Week 4 (les 2) Skills #2

1 / 22
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 4

In deze les zitten 22 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 140 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar
  • Welkom Klas! 
  • Ga allemaal op je plek zitten. 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Skills #2 Oefenopdracht 

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

      Leerdoelen
Aan het einde van de les kan je: 
  • uitleggen wat een draaiboek is. (R)
  • samen met mijn groep een eenvoudige planning maken (T1)
  • samenwerken door taken te verdelen en afspraken te maken. (T2)
  • reflecteren op eigen werk en aangeven wat je de volgende keer beter wil doen.(I) 

Slide 4 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Draaiboek

Slide 7 - Woordweb

Vraag: 
Wat is een draaiboek?
Waar gebruik je het voor?
Welke onderdelen heeft een draaiboek volgens jou?

Slide 8 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Onderdelen draaiboek - de 7 W's
1. Waarom
2. Wie
3. Wat 
4. Waar
5. Wanneer
6. Welke manier (hoe)
7. WAT daarna

Slide 9 - Tekstslide

1. WAAROM? Voor welke gelegenheid bv.? Naar aanleiding van de gevonden reden(en) bepaal je wat voor een activiteit je gaat organiseren.
2. WIE? Voor wie, welke leeftijdsgroepen wil je een activiteit gaan organiseren?
3. WAT? Wat doen? Dit heeft te maken wat voor een doelgroep c.q. leeftijdsgroep je voor ogen hebt. 
4. WAAR? Als je weet wat voor een activiteit voor wie gaat organiseren moet je gaan plannen waar je deze activiteit kunt gaan houden. Houdt hierbij rekening met de doelgroep. 
5. WANNEER? Je moet hierbij rekening houden met bijv.: (School)vakanties, beschikbaarheid van de accommodatie zelf, wordt er nog meer georganiseerd op dat moment? En houd rekening met de voorbereidingstijd die je nodig hebt!
6. WELKE manier? Hoe en op welke manier ga jij deze activiteit op dat tijdstip in die accommodatie met deze groep mensen organiseren? 
De eerste vijf W’s zijn snel te beantwoorden. Maar hoe je de activiteit gaat organiseren gaat niet zo snel. Daar komt veel meer bij kijken! Hier kom ik in de volgende sheet op terug. 
7. WAT daarna? Als de activiteit afgelopen is, is de organisatie nog niet afgelopen. Want er moet nog opgeruimd worden, maar het nabespreken (evalueren) van de activiteit is eigenlijk nog belangrijker. Waarom? Omdat je n.a.v. de evaluatie weer kunt leren voor een volgende keer. Kom ik straks op terug. 
6. WELKE manier (hoe?)
  1.  Het organiseren en uitvoeren van de activiteit
  2. planning en voorbereiding 

Slide 10 - Tekstslide

Het is mogelijk om voor de activiteit zelf ook een draaiboek te maken. Dit is afhankelijk van de grootte van de activiteit of dit nodig is of niet. 

In ieder geval maak je afspraken met elkaar over hoe de activiteit gaat verlopen. Bijvoorbeeld: hoe laat iedereen aanwezig moet zijn, duidelijkheid wie waarvoor verantwoordelijk is (denk aan bardienst, garderobedienst, optredens, ontvangst van sprekers en bedankjes aan het einde van de activiteit) 

En last, but not least: opruimen met z'n allen! 
7. WAT daarna?
Evaluatie en reflecteren 

Slide 11 - Tekstslide

Evalueren is heel belangrijk. Ging alles goed? Wat ging er minder goed en hoe kunnen we dit de volgende keer verbeteren? 
Door te evalueren leer je voor een volgende keer! 
Draaiboek

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeeld draaiboek van de uitvoering maken
 


Draaiboek uitvoering = draaiboek van de dag waarop de activiteit plaats vindt.


Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Praktijk Skills oefenopdracht
  1. Wie:
    Werk in je Skills-groep (3 leerlingen).

  2. Wat:
    Skills oefenopdracht.

  3. Hoe:
    Download de opdracht in Somtoday/Teams. Lees de opdracht, verdeel de taken en ga aan de slag.

  4. Jullie zijn klaar als:
    Het werk onderling is gecontroleerd en door de docent is goedgekeurd.

  5. Ben je klaar?
    Lever het document in via Somtoday of Teams. (Bespreek dit met je docent.)          Facet: Oefenonderdeel A
timer
1:20:00

Slide 14 - Tekstslide

Plaats de Skills oefenopdracht in Somtoday of Teams, zodat de leerlingen deze kunnen downloaden. Vertel in de klas via welke bron ze het bestand moeten downloaden. Je kunt ook één opdracht per groep kopiëren , maar digitaal is vaak handiger. Dus doe dat ook erbij. 

De leerlingen zullen waarschijnlijk niet alle 6 opdrachten in één les afkrijgen.
Je kunt bijvoorbeeld aangeven dat opdracht 1 t/m 4 in deze les afgerond moeten zijn.  

Als je de groepjes al in Somtoday hebt aangemaakt, kan één leerling per groep het werk inleveren. Jij bepaalt zelf hoe je de inlevering wilt organiseren.
EHBO snelverband 

Slide 15 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

EHBO Vingerbob

Slide 16 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Gesprekvoeren 

Slide 17 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 18 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Waarom
Wie
Wat 
Waar
Wanneer
Welke manier (hoe)
Wat daarna
21 augustus 2021
Evaluatie
Planning
Opening nieuw bedrijf
Gastenlijst 
Thema
Locatie 
Begroting
Hulp van derden
Voorbereidingstijd!
Andere activiteiten?
Hoe laat aanwezig?

Slide 19 - Sleepvraag

Deze slide heeft geen instructies

       Terugkijken op            de leerdoelen
Je kan: 
  • uitleggen wat een draaiboek is. (R)
  • samen met mijn groep een eenvoudige planning maken (T1)
  • samenwerken door taken te verdelen en afspraken te maken. (T2)
  • reflecteren op eigen werk en aangeven wat je de volgende keer beter wil doen.(I) 

Slide 20 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Exit ticket
Wat kan je de volgende keer beter doen ? 

Slide 21 - Open vraag

8. Afsluiting
De docent controleert in de slotfase van de les of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen het leren en het gedrag en blikt vooruit aan de hand van de JdW-planner.

Slot

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies