Lesplan voor 10 weken: Praktijkonderwijs – Lesvoorbereiding volgens Expliciete Directe Instructie

Lesplan voor 10 weken: Praktijkonderwijs – Lesvoorbereiding volgens Expliciete Directe Instructie
1 / 12
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 12 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Lesplan voor 10 weken: Praktijkonderwijs – Lesvoorbereiding volgens Expliciete Directe Instructie

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les kun je samenwerken en communiceren binnen praktische opdrachten.
Aan het einde van de les kun je basiskennis toepassen over cavia's, aquariumonderhoud en moestuinplanning.

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat weet je al over cavia's, aquaria en moestuinen?

Slide 3 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Introductie en veiligheid
Belang van veiligheid in de praktijk.
Basisregels voor werken met dieren en in de tuin.

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Cavia's verzorgen
Basiskennis over cavia's.
Verzorging en huisvesting van cavia's.
Voeding en gezondheid.

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aquarium onderhouden
Basisprincipes van aquariums.
Onderhoud van een aquarium.
Belang van waterkwaliteit.

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Moestuin plannen
Basisprincipes van moestuinieren.
Planning en voorbereiding van een moestuin.
Seizoensgebonden gewassen.

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Reflectie en evaluatie
Bespreken van leerervaringen.
Toepassing van kennis in de praktijk.

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Definitielijst
Expliciete Directe Instructie: Een onderwijsmethode die duidelijke uitleg en demonstraties biedt, gevolgd door praktische oefeningen.
Praktijkonderwijs: Onderwijs dat gericht is op het ontwikkelen van praktische vaardigheden en competenties.

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 10 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 11 - Open vraag

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 12 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.