Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
aiToolsTab
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
2.1 Kijk en vergelijk BK
Klaar voor de start!
- spullen op tafel (boek, schrift, pen & rekenmachine)
1 / 14
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
In deze les zitten
14 slides
, met
tekstslides
en
1 video
.
Lesduur is:
70 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Klaar voor de start!
- spullen op tafel (boek, schrift, pen & rekenmachine)
Slide 1 - Tekstslide
H2
Wat voor consument ben jij?
Slide 2 - Tekstslide
In deze les leer je:
Wat consumentenorganisaties voor jou als consument doen
Waar je als consument op kunt letten voor je iets koopt
Hoe je prijzen omrekent naar een standaardhoeveelheid
Wat een keurmerk is
Slide 3 - Tekstslide
Hoe dan?
Lesopening
Filmpje Kassa > uitleg (10min)
Zelfstandig werken (10min)
Prijs per standaard hoeveelheid (10min)
Zelfstandig werken (10min)
Lesafsluiting
Slide 4 - Tekstslide
Slide 5 - Video
Consumentenorganisaties komen op voor de belangen van de consument.
Consumentenorganisaties
komen op voor de belangen van de consument.
Ze geven onpartijdige productinformatie.
Ze geven informatie over je rechten en plichten als consument.
Ze voeren acties bij fabrikanten of de overheid.
Slide 6 - Tekstslide
Aan de slag
Maak opdracht 2 t/m 5 van
paragraaf 2.1
Kijk en vergelijk
10 minuten
Hulp?
Eerst zelf proberen, daarna hand opsteken ajb
Klaar?
Geef het aan bij je docent
timer
10:00
Slide 7 - Tekstslide
Wat zijn dit?
Wat zijn dit?
Aan het
keurmerk
kunnen consumenten zien dat het product aan bepaalde eisen voldoet
Slide 8 - Tekstslide
Prijs per standaard hoeveelheid berekenen
Als je de prijzen goed wilt vergelijken, moet je omrekenen naar een zelfde hoeveelheid. Dat kan met een verhoudingstabel.
Slide 9 - Tekstslide
Per 100 is de prijs van Heinz: € 1,40 ÷ 220 × 100 = € 0,64
Bereken de prijs per 100 gram van het huismerk
Het antwoord is: €0,57
Slide 10 - Tekstslide
Prijsverschil in procenten
Berekening:
Prijsverschil in procenten= prijsverschil / prijs waarmee je vergelijkt x 100
(deel/geheelx100)
Een Samsung tv kost bij Bol.com 899 euro, bij de Wehkamp kost dezelfde tv 949 euro. Hoeveel procent is de tv duurde bij de Wehkamp?
Slide 11 - Tekstslide
Aan de slag-
Maak opdracht 6 en 7 van
paragraaf 2.1
Kijk en vergelijk
5 minuten
Hulp?
Eerst zelf proberen, daarna hand opsteken ajb
Klaar?
Geef het aan bij je docent
timer
5:00
Slide 12 - Tekstslide
Huiswerk
Voor de eerst volgende les:
Maak opdracht 2 t/m 10 van
paragraaf 2.1
Kijk en vergelijk
Slide 13 - Tekstslide
Bedankt allemaal
Bedankt allemaal!!
Bedankt voor jullie inzet!
Slide 14 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
2.1 Kijk en vergelijk!
October 2018
-
49 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Eieren voor je geld
1.3 Vergelijk jij voor je koopt?
August 2023
-
45 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 4
Eieren voor je geld
1.4 Heb jij voldoende inkomen?
September 2018
-
59 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 4
Eieren voor je geld
H1 wikken en wegen
September 2025
-
45 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g, t, mavo
Leerjaar 3
Leerjaar 4 Economie hst 1 les 3
September 2022
-
11 slides
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 4
241128 3K H2 HH
November 2024
-
22 slides
newEditor
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
leerjaar 3 hst 2 les 4
October 2022
-
10 slides
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 3
1.2 Hoe rijk voel je je?
February 2019
-
59 slides
Economie
Middelbare school
mavo
Leerjaar 4
Eieren voor je geld