5H Feedback geven en reflecteren periode 2, les 4

Feedback geven en reflecteren
1 / 28
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsVoortgezet speciaal onderwijsLeerroute 4Leerroute 5Leerroute 6

In deze les zitten 28 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 3 videos.

Onderdelen in deze les

Feedback geven en reflecteren

Slide 1 - Tekstslide

Planning
  •  Mededelingen
  • Instructie/quiz
  • Werken 

Slide 2 - Tekstslide

Lesdoel:
Aan het einde van deze les:
  • kan je benoemen wat goede feedback is
  • kan je benoemen hoe je gericht en helpende feedback kan geven aan een ander

Slide 3 - Tekstslide

Werk deze week 5H
Inleiding en middenstuk

4. (15 punten)
Bij opdracht 3 heb je een (vraag)stelling geformuleerd, een tekststructuur gekozen en een schrijfplan gemaakt. Dat schrijfplan gebruik je bij de volgende stap:
Tijdens een tot twee ingeroosterde blox schrijf je de inleiding en (een deel van) het middenstuk van je betoog. Gebruik de kenmerken uit het schrijfplan.
Tijdens een blox krijg je feedback van een medeleerling. Je wisselt je werk uit met een door de docent aangewezen medeleerling, zodat die feedback kan geven. Jij geeft ook feedback op het werk van de aan jou gekoppelde leerling.
Daarna geeft de vakcoach waar je bij ingedeeld bent feedback op je schrijfplan, je inleiding en een maximaal twee alinea's van het middenstuk. De feedback van je vakcoach krijg je terug tijdens de schrijfzitting (toetsmoment) in de SE-week. Dit mag je erbij houden en gebruiken om je uiteindelijke betoog af te schrijven.
OPDRACHT
Werk opdracht 4 uit in een Word-document en load dit op in Magister. Print het document ook en lever het in bij je vakcoach, samen met je schrijfplan.

Slide 4 - Tekstslide

Valkuilen
  • Geen geprinte bronnen 9met gemarkeerde teksten). --> straks geen steun bij de schrijfzitting en is verplicht in je onderzoek en beoordeling.
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit (gemarkeerde) bronnen. --> Mag niet en zorgt ervoor dat je straks geen bronnen kan vinden.
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit een open vraag stelling (maar al vanuit een standpunt en oordeel). --> Dan wordt het heel lastig om bevestiging te vinden van wat je wil lezen!
  • Er wordt niet altijd gewerkt vanuit de juiste tekststructuur (dan kom je in de knoop met de uitwerking). --> Je loopt vast bij het opstellen van je schrijfplan.
Let op het niveau van je bronnen:
Niveau Volkskrant, NRC, Onze taal, Taalcanon, Nemo kennislink, Correspondent of via Google Scholar, dus geen AD, Telegraaf, Parool, Trouw, Nu.nl, Metro nieuws of NOS)

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Video

Slide 7 - Video

Wat is feedback?

Slide 8 - Woordweb

Hoe geef je goede feedback?

Slide 9 - Woordweb

Feedback geven

Dit is wat anders dan iemand afkraken!!!

Doel: iemand helpen beter te worden
of een betere opdracht te maken. 

Slide 10 - Tekstslide

Feedback
= commentaar dat je geeft of ontvangt op een tekst of een presentatie.

Omdat: het helpt je om nog eens kritisch te kijken naar wat je hebt geschreven of gedaan.
Zodat: je met behulp van de feedback je werk kan verbeteren (bijschaven / reviseren).

Slide 11 - Tekstslide

Slide 12 - Tekstslide

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Tekstslide

Proeflezer
Voordat je je echte betoog gaat schrijven laat je een proeflezer feedback geven op je betoog.

Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Tekstslide

Slide 17 - Tekstslide

Slide 18 - Tekstslide

En verder

Slide 19 - Tekstslide

Meer vragen aan proeflezer:

Is de tekst overzichtelijk ingedeeld (duidelijke alinea's, witregels, tussenkopjes)?
Is het standpunt duidelijk geïntroduceerd?
Wil je kritisch kijken naar naar de argumenten en uitleg en kloppen ze?
Is het duidelijk wat het tegenargument is en wordt die duidelijk weerlegd?
Is het logisch opgebouwd en leest het lekker?
Zie je tekstverbanden en helpen ze je bij het begrijpen van de tekst?
Zijn alle bronverwijzingen in het middenstuk in orde en volgens APA- richtlijnen?
Bevat het slot een herhaling/conclusie/antwoord op de vraag uit de inleiding en wordt het standpunt herhaald?
Bevat het slot GEEN nieuwe informatie?
Is de tekststructuur duidelijk te herkennen?

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Video

Belangrijk

Slide 22 - Tekstslide

wat weet je
over feedback?

Slide 23 - Woordweb

En dan nu reflecteren
  • Lees per punt de feedback goed door en kijk per punt of je het ziet en/of herkent. Tip: pak de theorie erbij om het te controleren.
  • Noteer  in de reflectiebalk, na het gelezen en in de tekst bekeken feedbackpunt, wat je gaat verbeteren en hoe je dat gaat doen. Tip: wees specifiek, zodat je sneller kan herschrijven.
  • Herschrijf per feedbackpunt en neem de tijd. Wees kritisch en kijk door de bril van je beoordelaar.
  • Kijk of je zelf nog tevreden bent en of je zelf ook nog verbeterpunten ziet. Ook hier kan je de theorie er nog een keer bij pakken.

Slide 24 - Tekstslide

Lesdoel:
Aan het einde van deze les:
  • kan je benoemen wat goede feedback is
  • kan je benoemen hoe je gericht en helpende feedback kan geven aan een ander

Slide 25 - Tekstslide

Ik kan benoemen wat goede feedback is.

😒🙁😐🙂😃

Slide 26 - Poll

Ik kan benoemen hoe ik gericht en helpende feedback kan geven aan een ander.
😒🙁😐🙂😃

Slide 27 - Poll

Feedback
Wat vond je fijn/goed aan deze les?
Wat zou je liever anders zien?

Slide 28 - Open vraag