Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
aiToolsTab
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
5.4 Landschappen van Laag-Nederland les 1
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
1 / 19
volgende
Slide 1:
Tekstslide
Aardrijkskunde
Middelbare school
vwo
Leerjaar 3
In deze les zitten
19 slides
, met
interactieve quizzen
en
tekstslides
.
Lesduur is:
50 min
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Wat gaan we vandaag doen?
Inleiding paragraaf 4
Leerdoelen paragraaf 4
Uitleg paragraaf 4
Opdrachten werkboek
Wat hebben we vandaag geleerd?
Slide 1 - Tekstslide
5.4 Landschappen van Laag-Nederland
Slide 2 - Tekstslide
Leerdoelen 5.4
Wat zijn de natuurlijke en menselijke oorzaken voor het ontstaan van het zeekleilandschap?
Wat zijn de kenmerken van het zeekleilandschap?
Welke veranderingen heeft de mens aangebracht in het laagveenlandschap?
Wat zijn de kenmerken van het laagveenlandschap?
B92: grondwater
Slide 3 - Tekstslide
Laag-Nederland
Hoog-Nederland
Slide 4 - Sleepvraag
Zou de grond van het zeekleilandschap nat of droog zijn?
A
nat
B
droog
Slide 5 - Quizvraag
Slide 6 - Tekstslide
Lees het eerste stukje van ''Het noordelijke zeekleilandschap'' -> wat is een kwelder, en hoe ontstaat deze?
Slide 7 - Open vraag
https:
Slide 8 - Link
Het noordelijke zeekleilandschap
3000 jaar geleden
Tijdens vloed werden zand- en slibdeeltjes neergelegd
Tijdens eb bleven deze liggen, de zee nam ze niet mee terug
De grond komt zo steeds hoger te liggen
Overstroomd niet meer zo vaak en raakt begroeid
Kwelder
Slide 9 - Tekstslide
Slide 10 - Tekstslide
Wat is een ''terp'' en waarom werden deze aangelegd?
Slide 11 - Open vraag
Het noordelijke zeekleilandschap
Terpen worden al sinds 500BC aangelegd door de mens om zich te beschermen tegen overstromingen
De terpen moesten steeds verhoogd worden vanwege de zeespiegelstijging
Slide 12 - Tekstslide
Zeedijken
Rond het jaar 1000 is men begonnen met het aanleggen van
zeedijken
Buiten de dijken ging de aanslibbing gewoon verder
Was een nieuw stukje land hoog genoeg, dan werd de dijk verlegd om een nieuwe kwelder in te polderen
Slide 13 - Tekstslide
https:
Slide 14 - Link
Zeedijken
Recht van opstrek
: boeren mochten het nieuwe ingepolderde land in bezit nemen als hun land eraan grensde
De buitendijkse gebieden zijn tegenwoordig natuurreservaten
Slide 15 - Tekstslide
www.geologievannederland.nl
Slide 16 - Link
Leg het begrip ''recht van opstrek'' nog eens in je eigen woorden uit
Slide 17 - Open vraag
Opdrachten werkboek
Hoofdstuk 5, paragraaf 4
Bladzijde 43-45 werkboek
Opdracht 1 t/m 6
Samenvatten basisboeknummer 92
Dit is ook huiswerk voor de volgende les
timer
1:00
Slide 18 - Tekstslide
Wat heb je vandaag geleerd?
Slide 19 - Woordweb
Meer lessen zoals deze
Afsluitende quiz
January 2023
-
10 slides
Wereldoriëntatie
Begrijpend lezen
+3
Basisschool
Groep 5,6
Kidsweek in de Klas
Hoofdstuk 3: Verhalen en verhuizingen
November 2025
-
40 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
Seneca Burgerschap
Hoofdstuk 3: Verhalen en verhuizingen
September 2022
-
40 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
Seneca Burgerschap
Thema 1- Nederland
March 2025
-
55 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
havo, vwo
Leerjaar 1
Seneca Burgerschap
Digi-doener! | Watersnoodramp 1953
October 2024
-
14 slides
Oriëntatie op jezelf en de wereld
Informatievaardigheden
+1
Basisschool
Groep 4,5
Stichting FutureNL
Blok 4 Opstand en verdediging
June 2025
-
38 slides
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo b, k
Leerjaar 1
Water in Nederland
January 2022
-
16 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo k, g, t, mavo
Leerjaar 3,4
Aardrijkskunde!
Water in Nederland
April 2019
-
16 slides
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo k, g, t, mavo
Leerjaar 3,4
Examentraining