Les 14 NL

Les 14; Nederlands 1F.  3 juni.
  1. Inchecken: Hoe voel jij je? Hoe voel ik me?
  2. De vorige les
  3. Belangrijk
  4. Opwarmertje
  5. Instructie
  6. Zelfstandige verwerking
  7. Thuisopdracht
  8. Evaluatie
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Les 14; Nederlands 1F.  3 juni.
  1. Inchecken: Hoe voel jij je? Hoe voel ik me?
  2. De vorige les
  3. Belangrijk
  4. Opwarmertje
  5. Instructie
  6. Zelfstandige verwerking
  7. Thuisopdracht
  8. Evaluatie

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inchecken. Jij & ik.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe voel je je?
A
BLIJ, ENTHOUSIAST OF..
B
NORMAAL, RUSTIG OF..
C
MOE, NERVEUS OF..
D
.

Slide 3 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Thuisopdracht.
Woordenschat 1F.
We gaan het gemaakte werk samen bespreken.
  • Gynzy bundel: n.v.t.
  • Gynzy woordenschat: Goed geoefend!


Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De vorige les. 
Nederlands 1F.
Wekelijkse lesdoel(en):
  • Ik vergroot mijn woordenschat door veel te lezen.
  • Ik leer achter de betekenis van een woord te komen.
  • Ik leer wat de opmaak van een tekst is.
  • Ik leer wat verwijswoorden zijn.
  • Ik leer vragen te beantwoorden over een tekst.
  • Ik leer wat een verhalende-, informatieve-, betogende- en instructietekst is.

Lesdoel(en) vorige les:
  • Ik leer de afkortingen van maten en gewichten.




Slide 5 - Diapositive

Wat betekenen de volgende afkortingen? Let op de juiste spelling.

tl - el - gr - kg
A
teelepel - eetlepel - gram - kilogram
B
theelepel - eetlepel - gram - kilo gram
C
theelepel - eetlepel - gram - kilogram
D
theelepel - eethlepel - gram - kilogram

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

GYNZY - Nieuwsbegrip - week 23 - tekst A.

1. Wat is de titel van de tekst?
2. Wat is het derde tussenkopje?
3. Wat is de bron van de tekst?


Slide 7 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Opwarmertje.
Rebussen.
Lesdoel(en): 
  • Ik oefen en vergroot mijn woordenschat.
  • Ik leer hoe ik een rebus kan oplossen.  

GYNZY: Breinbrekers - Rebussen zomer - Oefening 1.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Let´s talk!
Is er nog iets dat we willen delen met elkaar?

Vanuit jou?
Hoe was je schooldag? Is er iets dat er nog in je hoofd zit wat je kwijt wilt?

Vanuit mij?

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie.
Nederlands 1F.
Wekelijkse lesdoel(en):
  • Ik vergroot mijn woordenschat door veel te lezen.
  • Ik leer achter de betekenis van een woord te komen.
  • Ik leer wat de opmaak van een tekst is.
  • Ik leer wat verwijswoorden zijn.

Lesdoel(en):
  • Ik leer wat de opmaak van een tekst is.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie.
Nederlands 1F.
Theorie:
Blz. 36 - 50.
Opdrachten: 1 - 7.

We doen het samen:
Opdracht 1.









Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie.
Nederlands 1F.
Jij doet het na:
Opdracht 2 + 3; hardop-denkend.





Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Zelfstandige verwerking.
De opdrachten.
Jij doet het zelf:
Opdracht 4-7

Beantwoord de volgende vragen in LessonUp.









Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 4

Inleiding 1:
Inleiding 2:
Inleiding 3:

Slide 14 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 5

Vraag a t/m e.

Slide 15 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 6

Slot 1:
Slot 2:
Slot 3:

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdracht 7

Vraag a t/m g.

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Zelfstandige verwerking.
De opdrachten nabespreken.
We bespreken de opdrachten na.
Was er een onderdeel die je lastig vond?








Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie.
Les evalueren.
Geef op iedere vraag een antwoord om te kijken of de doelen van deze les behaald zijn, om te kijken of er nog veel of weinig oefening nodig is.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe kun je in grote lijnen te weten komen waar een alinea over gaat?

Slide 20 - Question ouverte

.
.
Betekenis weken = Iets in een vloeistof leggen om te weken, bijvoorbeeld om het schoon of zacht te maken.
Wat is een samenvatting?

Slide 21 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is de vaste indeling van een tekst?
A
Inleiding - middenstuk - slot.
B
Titel - alinea - bron.
C
Mening - samenvatting - advies.

Slide 22 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

De volgende les.
Wat gaan we leren en oefenen?
De volgende les is een reguliere les/toetsles, waarbij de volgende lesdoel(en) centraal staan:

Lesdoel(en):
  • Ik leer wat openvragen, gesloten vragen en vervolgvragen zijn.

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk.
Wat wordt er thuis geoefend?
GYNZY:
  1. Bundel 12 opgaven maken.
  2. Methode - woordenschat - woordenboek. 

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tijd over.
Laten we meer oefenen!
Doel(en):
  • Ik vergroot mijn woordenschat.

GYNZY: Galgje.

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions