Verhoudingen Entree Nordwin

verhoudingen
Waaruit bestaan ze en
waar kom je ze tegen ?
1 / 10
volgende
Slide 1: Woordweb
RekenenMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 10 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 20 min

Onderdelen in deze les

verhoudingen
Waaruit bestaan ze en
waar kom je ze tegen ?

Slide 1 - Woordweb

Een verhouding bestaat uit twee of meer getallen.

Je komt verhoudingen tegen bij hoeveelheden, prijzen en aantallen

Slide 2 - Tekstslide

Voorbeeld van een verhouding
  •   In 1 pak zitten 24 rollen WC-papier
         Dit is de verhouding tussen:
         ––––––––––––––––––––––––––
         aantal pakken               1
         aantal rollen                  24
         ––––––––––––––––––––––––––


  3 appelflappen kosten €2,40 
Dit is  de verhouding tussen het aantal appelflappen en de prijs

Slide 3 - Tekstslide

Voorbeeld van een verhouding
  • In 2 uur leg je 12 kilometer af
       Dit is de verhouding tussen:
       ––––––––––––––––––––––––
       aantal uren                       2
       aantal kilometers           12
       ––––––––––––––––––––––––

Slide 4 - Tekstslide

Voorbeeld van een verhouding
  •   3 appelflappen kosten € 2,40
         Dit is de verhouding tussen:
          ––––––––––––––––––––––
         aantal appelflappen       3
         prijs                                       € 2,40
         –––––––––––––––––––––––

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Video

1 fles shampoo kosten € 2,00
Wat kosten dan 3 flessen ?

Slide 7 - Open vraag

3 pakken koffie kosten € 12,00
Wat kost dan 1 pak?

Slide 8 - Open vraag

3 tubes mayonaise kosten € 4,50.
Wat kosten dan 5 tubes ?

Slide 9 - Open vraag

0

Slide 10 - Video