Gezondheid en voeding - les 1

Fase 2
Module: Gezondheid en voeding les 1


1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 4

In deze les zitten 21 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Fase 2
Module: Gezondheid en voeding les 1


Slide 1 - Tekstslide

Aanwezigheidsregistratie


Fijn dat je er bent!

Slide 2 - Tekstslide

Lesdoelen
Aan het einde van de les:
- kan je benoemen wat de opbouw is van de module.

- kan je benoemen uit welke onderdelen de eindopdracht bestaat.
- heb je een doelgroep gekozen waar je de eindopdracht op richt.
- kun je de zes dimensies van positieve gezondheid benoemen: Lichaamsfuncties, Mentaal Welbevinden, Zingeving, Kwaliteit van Leven, Meedoen en Dagelijks Leven.



Slide 3 - Tekstslide

Programma
  1. AWR
  2. Lesdoelen
  3. Inleiding in de module: stelling
  4. Inhoud eindopdracht
  5. Aan de slag: Groepslogboek + opzet verslag
  6. Aan de slag: Definitie 6 dimensies positieve gezondheid
  7. eventueel nog opdrachten in Boom
  8. Afsluiten

Slide 4 - Tekstslide

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Tekstslide

Inleiding in de module
Gezondheid’ is een begrip dat je als (persoonlijk) begeleider maatschappelijke zorg geregeld tegen komt. Maar wat is ‘gezond’? Stel, je eet iedere dag groente, sport drie keer per week, rookt niet en hebt geen ernstige ziekte. Ben je dan gezond?


Wat als je daarnaast de nut van het leven niet inziet en je maar weinig vrienden hebt om wat leuks mee te doen. Hoe gezond voel je je in dat geval? Gezondheid of de gezondheidsbeleving hangt af van diverse factoren. ​​​​​​​

Deze module richt zich onder andere op de zes dimensies van gezondheid.

Slide 10 - Tekstslide

Hoofddoelen Gezondheid en voeding
Deze module omvat drie hoofddoelen:

  • Je ondersteunt de cliënt ten aanzien van doelen met betrekking tot gezondheid, waarbij de controle over zijn gezondheid bij de cliënt ligt.

  • Je ondersteunt de cliënt ten aanzien van doelen met betrekking tot voeding, waarbij de controle over zijn voeding bij de cliënt ligt.

  • Je geeft voorlichting en advies aan de cliënt over een gezonde leefstijl (voeding, bewegen, slaap/waakritme).

Slide 11 - Tekstslide

Inhoud en eindopdracht
Voor de eindopdracht ontwikkel je, in samenwerking met medestudenten, een leefstijlprogramma voor een zelfgekozen doelgroep. De eindopdracht bestaat uit onderdelen:
Deel 1 Groepslogboek
Deel 2 Het verantwoordingsverslag over de gekozen doelgroep
Deel 3 Leefstijlprogramma voor de gekozen doelgroep wat bestaat uit 6 producten: een bewegingsactiviteit een eetschema, een poster, opdrachtenboekje, gadgets  en een voorlichting- en adviesfilmpje.
Deel 4 Evalueren en een  persoonlijk reflectieverslag


GO voor het examen
Door de module Zelfzorg en module Gezondheid & voeding voldoende af te sluiten, krijg je een GO voor het examen:    B1-K1-W2: Ondersteunt de cliënt bij de zelfzorg.

Inleveren eindopdracht: 



Slide 12 - Tekstslide

Opdracht Rubric ontmanteld

De stappen:
  1. Lees de eindopdracht 
  2. Lees de rubric;
  3. Lees de moduleplanning (globaal) 

Vragen over de eindopdracht, moduleplanning of rubric?
timer
15:00

Slide 13 - Tekstslide

Wat versta jij onder ''gezondheid'' ?

Slide 14 - Woordweb

Vind jij jezelf gezond?
JA
NEE

Slide 15 - Poll

Definitie van gezondheid
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ziet gezondheid als ‘een toestand van volledig lichamelijk, geestelijk en sociaal welbevinden, en niet slechts de afwezigheid van ziekte of beperking’. 
Volgens deze definitie kun je dus ook ongezond zijn zonder de aanwezigheid van een ziekte of aandoening, doordat er andere problemen of beperkingen bestaan op een van de drie dimensies: lichaamsfuncties (fysieke mogelijkheden), mentale functies (psychisch functioneren) en sociaal-maatschappelijke participatie (sociale contacten en meedoen in de maatschappij).

Slide 16 - Tekstslide

Wie bepaalt of je gezond bent en waarom?

Slide 17 - Woordweb

De 6 dimensies van een positieve gezondheid

Slide 18 - Tekstslide

Opdracht 1
Tijdens de lessen werk je samen met je groepje aan de eindopdracht.
De docent begeleidt jullie in het proces en inhoud van de eindopdracht.
Maak groepjes van minimaal 3 tot maximaal 4 studenten

De stappen:
  1. Ga in je groepje zitten en maak samenwerkingsafspraken neem deze op in jullie groepslogboek (deel 1)
  2. Kies een doelgroep 
  3. Maak samen met je groepje een planning en opzet voor het verslag waar jullie alles in gaan verzamelen.
timer
20:00

Slide 19 - Tekstslide

Lesdoelen check

- kan je benoemen wat de opbouw is van de module?

- kan je benoemen uit welke onderdelen de eindopdracht bestaat?
- Heb je een doelgroep gekozen waar je de eindopdracht op richt?
- kun je de zes dimensies van positieve gezondheid benoemen?



Slide 20 - Tekstslide

Afsluiting
BEDANKT voor je inzet!


Slide 21 - Tekstslide