EVAL - lesweek 2

Les 2
1 / 21
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 2

In deze les zitten 21 slides, met interactieve quiz en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Les 2

Slide 1 - Tekstslide

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Ben je te laat? Geef dit dan door aan de docent. Doe dit aan het eind van de les.



Slide 2 - Tekstslide

Programma
  • Terugblik les 1
  • Huiswerk les 1
  • Lesdoel
  • Theorie
  • Het evaluatieplan
  • Aan de slag
  • Huiswerk
  • Afsluiten

Slide 3 - Tekstslide

Terugblik les 1
  • De moduleplanner;
  • De kwalificerende eindopdracht;
  • De vastgestelde formats
  • De rubrics. 

Slide 4 - Tekstslide

De module ‘Evalueren’ is het laatste onderdeel van de kwalificerende eindopdracht ‘Organiseren van de zorg’. 

Je hebt samen met de cliënt, collega’s en naastbetrokkenen gewerkt aan doelen vanuit het ondersteuningsplan. 

In deze module evalueer je de doelen vanuit het ondersteuningsplan en het proces.  

Slide 5 - Tekstslide



Deze module heeft twee leeruitkomsten:

  • Op methodische wijze bereid je de evaluatie voor;
  • Je evalueert de geboden ondersteuning met de cliënt en naastbetrokkenen.  

Slide 6 - Tekstslide

Aanpak
Vóór de evaluatie schrijf je eerst een evaluatieplan. Dat doe je aan de hand van dit format. Deze vind je ook terug in de leeractiviteiten. 

De evaluatie doe je vervolgens met het evaluatieplan als uitgangspunt. Uiteraard doe je dit samen met de cliënt. Maar je hebt ook de input nodig van degene met wie is samengewerkt om aan de doelen te werken.

Na de evaluatie schrijf je je evaluatieverslag. Ook dat schrijf je volgens een vastgesteld format (ook terug te vinden in de leeractiviteiten). Je trekt conclusies en doe je vervolgens aanbevelingen ten aanzien van de geboden ondersteuning.  



Slide 7 - Tekstslide

De afgelopen zes weken heb je samen met je cliënt, team en eventuele naastbetrokkenen gewerkt aan de doelen en de activiteiten van het ondersteuningsplan zoals geschreven bij de eindopdracht van de module ‘ondersteuningsplan’. 

Nu evalueer je deze geboden ondersteuning.
Eisen
  • Je eindopdracht OSP is voldoende.
  • Je eindopdracht AVZ is voldoende
  • Alleen dan kan je aan de slag met evalueren

Slide 8 - Tekstslide

Rubric
Bij deze module moet je de rubric digitaal inleveren op school (examenbureau).via examineren in Its Learning. 

  • Gedragsobservatie door de werkbegeleider op de BPV.
  • Productbeoordeling door onafhankelijke docent op school.
In deze kwalificerende eindopdracht dienen de dikgedrukte/ cursieve onderdelen in de rubric met minimaal een voldoende te worden beoordeeld. Indien één of meerdere van de dikgedrukte/ cursieve criteria met een onvoldoende is beoordeeld herkans je dit onderdeel in de eindopdracht op basis van de feedback. 

Het eindresultaat dient altijd een voldoende te zijn.

Slide 9 - Tekstslide

Terugblik huiswerk lesweek 1
Wie heeft het nog niet af?

Bestuderen boek:
  • Boom: Methodisch begeleiden, thema 6: Evalueren en bijstellen

Maken in de verwerkingsopdracht van Boom:
  • Opdracht 3: Evalueren
  • Opdracht 4: Product en procesvragen (herhaling)
  • Opdracht 7: Het stappenplan van een evaluatie

Maken uit de moduleplanner
  • Eindopdracht: stap 1, 2


Slide 10 - Tekstslide

Lesdoel
Je schrijft een gestructureerd evaluatieplan voor de uitvoering van de evaluatie. Hierin beschrijf je:
  • de situatie
  • het doel van de evaluatie
  • de evaluatievragen
  • wie er betrokken zijn
  • waar en wanneer de evaluatie plaats gaat vinden
  • welke evaluatiemethoden je gaat inzetten

Slide 11 - Tekstslide

Tijd voor de theorie

Slide 12 - Tekstslide

Methodisch cyclus
Voor je gaat evalueren. Gaan we terug naar waar het is begonnen.
  1. De beginsituatie
  2. Doelen (SMART)
  3. Plan van aanpak (2 activiteitenplannen)
  4. Plan uitvoeren
  5. Evalueren; in de volgende slides zoomen wij hier op in

.

Slide 13 - Tekstslide

Inleiding in het Evalueren
In je werk wil je weten of je aanpak succes heeft gehad, of je activiteit of project geslaagd is.
Om dat te weten te komen, evalueer je.
Evalueren kun je doen op veel manieren, op verschillende momenten, met verschillende doelen.
Er zijn allerlei handvatten om een evaluatie goed te laten verlopen.
Een evaluatieplan kan je helpen om je evaluatie goed voor te bereiden.
Heb je de evaluatie uitgevoerd, dan kun je van de resultaten leren

Slide 14 - Tekstslide

Wat is evalueren?
  • Evalueren is het verzamelen van informatie over een resultaat of proces, met als doel het te waarderen en er conclusies uit te trekken voor een volgende keer.
  • Evalueren betekent ook kritisch naar jezelf kijken

Het verschil zit hem in het doel.

  • Doel evalueren: waarde bepalen (mate van tevredenheid)
  • Doel reflecteren: leren over jezelf, zelfkennis/zelfinzicht vergroten



Slide 15 - Tekstslide

Welke situaties evalueer je?
  • Individuele begeleiding van een cliënt vanuit het ondersteuningsplan
  • Begeleiding van een cliëntgroep vanuit het groepsplan
  • Een gerichte activiteit vanuit het activiteitenplan
  • Een gerichte groepsactiviteit vanuit het groepsplan
  • Een project

Slide 16 - Tekstslide

Wat evalueer je?
  • Je evalueert nooit jezelf
  • Je evalueert ook nooit of iets gezellig was!
  • Je evalueert of jouw ondersteuning en begeleiding van waarde was voor de cliënt.
  • Heeft jouw ondersteuning en begeleiding bijgedragen aan het behalen van de doelen?
  • Daar kijk je weer vooruit en stelt de beginsituatie bij


Slide 17 - Tekstslide

Er zijn twee momenten waarop je kunt evalueren
A
Aan het begin en eind
B
Tussentijds en eind

Slide 18 - Quizvraag

Wanneer evalueer je?
  1. Aan het eind: je geboden ondersteuning is klaar. Je checkt de mate van tevredenheid.
  2. Tussentijds: tussentijds checken of je op de goede weg zit. 

Evalueren doe je samen met:
  • De cliënt
  • Collega's
  • Naastbetrokkenen

Slide 19 - Tekstslide

Waar begint evalueren eerst mee?
Het evaluatieplan:
  • de situatie
  • het doel van de evaluatie
  • de evaluatievragen
  • wie er betrokken zijn
  • waar en wanneer de evaluatie plaats gaat vinden
  • welke evaluatiemethoden je gaat inzetten


Wat gaan je nu doen?
Lees in het boek 'Methodisch begeleiden' thema 6.1 en 6.2.

Na het lezen gaan jullie het evaluatieplan schrijven. 

Slide 20 - Tekstslide

Vragen
????????????????????

Slide 21 - Tekstslide